Healthy Cities - weź udział w wyzwaniu zdrowotnym!

las

Miasto Opole znalazło się w gronie miast zaproszonych do udziału w czerwcowym wyzwaniu Healthy Cities - projekcie, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska.

plakat

Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie, czyli minimum, które według WHO zapewni dobrą kondycję zdrowotną. Aby wziąć udział w akcji wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Healthy Cities, która dostępna jest w AppStore oraz Google Play.

Wyzwanie trwa od 1 - 30 czerwca 2022 roku i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce. Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy  trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim w wysokości:
1 miejsce – 30 000 PLN
2 miejsce – 20 000 PLN
3 miejsce – 10 000 PLN.

Przekazane środki zostaną wykorzystane w celu promocji zdrowego stylu życia, ekologii lub ochrony środowiska. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji.

Regulamin wyzwania Healthy Cities w załączeniu.

docx Regulamin
Wydział Polityki Społecznej