Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Miasto
Kultura

Pstryk Opole 2.0 – wyniki konkursu

Fot. Małgorzata Wolak

Za nami druga edycja konkursu fotograficznego na 12 najlepszych fotografii Opola, które znajdą się w kalendarzu ściennym na 2022 rok, wydanym przez miasto.

Do konkursu zgłosiło się 58 autorów zdjęć. Po ocenie formalnej jury konkursowe oceniło łącznie 146 fotografii Opola. Pod  uwagę komisji brane były m.in. jakość zdjęcia, jego kreatywność i pomysłowość ujęcia.

- Bardzo dużo zdjęć pokazywało Opole w nieoczywistej odsłonie, miejsca klimatyczne - zielone, związane z rekreacją i przyrodą. Wszystkie te miejsca, gdzie ludzie lubią w mieście spędzać wolny czas. – wyjaśnia Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji. – Ma to swoje odzwierciedlenie w wyróżnionych fotografiach.

- W nadesłanych fotografiach dominowały zdjęcia przyrody, dlatego planujemy również, aby nowy kalendarz Opola na 2022 rok został wydany na papierze przyjaznym środowisku, pochodzącym z recyklingu. – dodaje Aleksandra Śmierzyńska, główny specjalista w Wydziale Promocji.  

Pierwsze miejsce i nagrodę 1000 zł otrzymała Małgorzata Wolak za klimatyczne zdjęcie bulwarów nad Odrą, drugie z nagrodą 500 zł - Adam Wójcik za fotografię parku na osiedlu im. Armii Krajowej z lotu ptaka, a trzecią nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Arkadiusz Michalik za oryginalne ujęcie Teatru im. Jana Kochanowskiego.

 

Fot. Małgorzata Wolak

Fot. Małgorzata Wolak, I miejsce

 

 

Fot. Adam Wójcik

Fot. Adam Wójcik, II miejsce

 

Fot. Arkadiusz Michalik

Fot. Arkadiusz Michalik, III miejsce

 

Jury postanowiło wyróżnić również zdjęcie Grzegorza Naszkiewicza za interesujące ujęcie  zrewitalizowanej kamionki Piast.

 

Fot. Grzegorz Naszkiewicz 

 


Pozostali laureaci, których fotografie znajdą się w kalendarzu to: Paweł Uchorczak za zdjęcia ukwieconej Młynówki i żółtego mostku z Wieżą Piastowską, Henryk Niestrój za klimatyczne ujęcie mostu im. Halupczoka, Martyna Mańczyk za Park 800-lecia z lotu ptaka, Paweł Szpala za zimowy Zielony Mostek, Paweł Salabura za stawek na Wyspie Bolko, Adam Szopa za Wyspę Bolko o poranku i drugie zdjęcie Grzegorza Naszkiewicza za zdjęcie przedstawiające dzielnice   Czarnowąsy z lotu ptaka.

 


 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja