E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Koronawirus
Miasto

Już dzisiaj Forum Seniora! Wykłady z ekspertami do obejrzenia w internecie

Senior

Przed nami pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia realizowanego przez Nową Trybunę Opolską w partnerstwie z Miastem Opole. Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Z uwagi na obecną sytuację, Forum można obejrzeć, nie wychodząc z domu!

Forum Seniora to wydarzenie organizowane cyklicznie w całej Polsce. Teraz odbędzie się również w Opolu! Start wydarzenia już 25 listopada o godzinie 12:00! Aby wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę www.nto.pl/forum-seniora-2020

Forum Seniora to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Zostaną na nim omówione aktualne zagadnienia, istotne zarówno z perspektywy seniorów, jak i ich najbliższych. Temat główny pierwszej edycji spotkania to „Senior w nowej rzeczywistości”. Eksperci z różnych dziedzin specjalnie dla uczestników Forum przygotują następujące wykłady i rozmowy:
- Zdrowie fizyczne i psychiczne w dobie pandemii. O tym, jak o nie zadbać, opowie gość specjalny, profesor Marian Zembala - światowej sławy kardiochirurg, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i były minister zdrowia.
- Covid 19. Co wiemy o nowej chorobie i jak się jej wystrzegać? – na to pytanie odpowiadać będzie Wiesława Bułdzin, ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu i konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.
- Zdrowa i aktywna emerytura – jak zachować dobrą kondycję po 60. - to temat wystąpienia lek. med. Katarzyny Bojkowskiej-Otrębskiej, wojewódzkiego konsultanta ds. geriatrii.
- Seniorze, nie daj się oszustom! – gość specjalny Michał Fajbusiewicz, autor słynnego programu telewizyjnego „997” opowie o tym, jak się zabezpieczyć przed naciągaczami.
 

forum, baner

Dodatkowo o wsparciu seniorów w Opolu opowiedzą przedstawiciele miasta, Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, Małgorzata Kozak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, czy Małgorzata Jarosz-Basztabin, kierownik Centrum Informacyjno-Edukacyjnego „Senior w Opolu”.

 

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja

Pokaż zakładkę Facebooka Opole na Facebooku