Festiwal Opolskich Smaków już od piątku na placu Kopernika

baner Festiwal Opolskich Smaków

Po rocznej przerwie powraca tak lubiany przez mieszkańców Festiwal Opolskich Smaków, który będzie miał już XII edycję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13 - 15 sierpnia na Placu Kopernika. Tym razem współorganizatorami wydarzenia są Centrum Handlowe Solaris i Lotny Festiwal Piwa.

Tematem przewodnim festiwalu będą oryginalne smaki – zarówno produktów regionalnych jak i potraw z całego świata oraz piw kraftowych. Ale to nie wszystko! To także festiwal wytchnienia, relaksu, zabawy i odpoczynku, na który wszyscy zasłużyliśmy. A wszystko to w jednym miejscu!

Plac Kopernika podzielimy na kilka stref. W pierwszej z nich znajdziecie wystawców z regionalnymi produktami, których zgromadził m.in. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu. Sery kozie, wędliny, miody, mąki, przetwory to tylko część specjałów regionalnych dostępnych na przygotowanych stoiskach. W strefie piwowarskiej rozkoszujemy się piwami rzemieślniczymi, które do Opola przyjadą wraz z Lotnym Festiwalem Piwa. W strefie aktywności i zabawy, przygotowanej przez CH Solaris, dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Znajdziecie tam m.in. tor wrotkarski i ściankę wspinaczkową. Rodzice  będą mogli odpocząć w strefie totalnego relaksu, na plaży z leżakami i palmami. W strefie odpoczynku i wytchnienia będzie można posłuchać prelekcji na temat zdrowego trybu życia, jak dbać o ciało i ducha oraz porozciągać się pod okiem specjalistów. Nie zabraknie także rozmów o piwie, warsztatów i pokazów. Swoje mistrzowskie umiejętności w carvingu zaprezentuje Daniel Bewko, który z warzyw i owoców potrafi zrobić prawdziwe dzieła sztuki. Nie ma sobie równych, co potwierdzają liczne medale i nagrody, w tym złoty medal w ogólnopolskim konkursie w carvingu.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo, w tym swoją twórczość zaprezentuje zespół ZAKUKA.

- Podczas tegorocznego wydarzenia łączymy siły i oprócz regionalnych produktów i potraw serwowanych z food trucków będzie można skosztować także wiele piw kraftowych. Imprezy, które w zeszłym roku nie mogły się odbyć wracają z podwójną  mocą, z czego bardzo się cieszę – mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

O szczegółowym programie Festiwalu Opolskich Smaków będziemy informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych. Czekajcie na kolejne atrakcje i pełną ofertę, jaką dla was szykujemy!

Program XII Festiwalu Opolskich Smaków
13 – 15 sierpnia 2021

Piątek 13 sierpnia 2021

• 15:00 – 18.00 – Wspólne gotowanie z Adrianem Feliksem. Kuchnia vege i fit dla każdego. Idealne ratatuille i buddha bowl.
  • 17:00-17:15 – Oficjalne otwarcie festiwalu
  • 18:00-18:30 – Dyskusja: Czym różni się piwo rzemieślnicze od koncernowego.
  • 19:00-19:30 – Konkursy z nagrodami
  • 20:00-22:00 – Zabawa przy muzyce - DJ  Paweł Merena

Sobota 14 sierpnia 2021

• 11:00 - 12:00 – Joga z Martą Majdecką  - świadomość ciała, ćwiczenia dla wszystkich. Rozmowa na temat oddychania i dobrych emocji
  • 12:30 - 13:30 – Finał etapu wojewódzkiego Bitwy Regionów „Polska Smakuje”. Prezentacja Laureatów. Rozmowa  ze zwycięskim Kołem Gospodyń Wiejskich
  • 13.30 -17.30 – Wspólne gotowanie z Adrianem Feliksem:
    • Jak zrobić idealne naleśniki na słodko i wytrawnie.
    • Tajemnica ciasta na pierogi.
    • Nasza polska specjalność – kiszonki.
  • Kuchnia zero waste – jak nie marnować jedzenia
  • 13:30 – 14:30 – Powrót do formy (ćwiczenia na matach) z certyfikowanym trenerem Moniką Gocką (zdrowy kręgosłup ulga dla pleców).
  • 14:30 - 15:00 – Dyskusja: Z czego pić piwo – o szkle i nie tylko!
  • 15:30 - 16:00 – Konkurs wiedzy o piwie z nagrodami. Piwny Klub
  • 16:00 – 17:00 – Rozmowa z mistrzem Polski carvingu Danielem Bewko.
    • Pokaz carvingu w warzywach i owocach
  • 17:00-18:00 – #akademiapiwnegoklubu, czyli czym się różni degustacja piwa od picia piwa – warsztaty połączone z degustacją (ZAPISY!)
  • 18:00-19:00 – Licytacja charytatywna dla Pauliny Szargut
  • 19:00 - 22:00 – Koncert Marka Niedzielskiego - na żywo

Niedziela 15 sierpnia 2021

• 11:00 - 12:00 – Joga z Martą Majdecką  - świadomość ciała, ćwiczenia dla wszystkich. Rozmowa na temat wpływu masażu na zdrowie
  • 13.30 -17.30 – Wspólne gotowanie z Adrianem Feliksem.
    • Viva Italia –idealny makaron i pasta verde
    • Domowa pizza doskonała
    • Azjatyckie specjały z woka
    • Jedzenie jako lekarstwo dla naszego ciała i ducha
  • 14:00-14:30 – Piwne podsumowanie dnia wczorajszego - Piwny Klub.
  • 15:00-16:00 – Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia dla całych rodzin z certyfikowanym trenerem Moniką Gocką. Rozmowa na temat ruchu i zdrowia w każdym wieku
  • 16:00 - 17:00 – Warsztaty carvingowe z mistrzem Polski Danielem Bewko
  • 17:00 - 18:00 – Dyskusja: O rynku piwa w Polsce i Europie. Piwny Klub
  • 18:00 - 19:00 – Koncert zespołu Zakuka
  • 20:00 – Oficjalne zakończenie festiwalu - podsumowania, wspomnienia, podziękowania.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem imprezy dostępnym w załączniku poniżej.

Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7