E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Opole Songwriters Festival

Opole Songwriters Festival

Kulturalne
Muzyczne
Top 10

Z założenia kameralna, ale z roku na rok coraz bogatsza w wydarzenia i ciekawych twórców, międzynarodowa impreza cykliczna poświęcona twórczości wykonawców z nurtu piosenki autorskiej. Odbywa się w Opolu od 2012 roku, w okresie od września do listopada.
W festiwalu brali udział m.in. dobrze znani polskiej publiczności Tomasz Makowiecki czy Anita Lipnicka i John Porter, a także Hugo Race, który rozpoczynał karierę w zespole Nick Cave and the Bad Seeds, amerykańska gwiazda wykonująca nastrojowy i mroczny folk o swojsko brzmiącym nazwisku Rykarda  Parasol, a także Dominika Barabas, KARI, Oliver Hasse czy Barbara Morgenstern, zwana berlińską Bjork. W wydarzeniu niejednokrotnie uczestniczył także Kortez, który właśnie na Opole Songwriters Festival w 2014 roku zagrał swój pierwszy w życiu koncert!
Impreza, zgodnie z założeniami, jest okazją do prezentacji i promocji niszowych twórców piosenki autorskiej w kameralnych warunkach klubokawiarni. Festiwal wzbudził jednak tak duże zainteresowanie, że już podczas jego drugiej edycji, część wydarzeń odbyła się w większych opolskich salach koncertowych, np. w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki czy Filharmonii Opolskiej. Później miał też miejsce w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego, a nawet poza miastem. Impreza zdobywa wciąż nowych fanów i jest kolejnym wydarzeniem, które udowadnia, że Opole ma niejedno muzyczne oblicze.

 

Dane kontaktowe
Stowarzyszenie Kulturalne Opole
ul. Chopina 3/2
45-721 Opole
opolesongwritersfestival [at] gmail.com
Lokalizacja