E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (KFPP)

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (KFPP)

Festiwalowe
Kulturalne
Muzyczne
Top 10

Jest taka scena w Polsce, na której chce wystąpić każdy artysta. Gdzie swoje pierwsze kroki stawiały największe gwiazdy polskiej estrady. Scena, która wykreowała dziesiątki artystów i setki przebojów. To na niej, w rytm najbardziej znanych polskich piosenek, rokrocznie od ponad pół wieku, z przytupem zaczyna się lato!
Ta scena, to oczywiście legendarny opolski Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej (KFPP) - jeden z najstarszych europejskich festiwali i najsłynniejsza w Polsce impreza muzyki rozrywkowej. To na niej, w Opolu, swoje muzyczne kariery zaczynali albo wielkie przeboje wyśpiewywali tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Zbigniew Wodecki, Wojciech Młynarski, Seweryn Krajewski, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Ewa Demarczyk, Irena Santor, Skaldowie, Wilki czy Budka Suflera. 
Co roku na scenie opolskiej przyznawane są nagrody: Anny Jantar za debiut i Karola Musioła za premierę roku. Od kilku lat festiwal trwa już cztery dni dzięki ambitnemu projektowi – Scena Alternatywna. KFPP odbywa się zawsze w czerwcu.

Dane kontaktowe
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole
+48 77 451 35 75
biuro [at] ncpp.opole.pl

Informacje o biletach i koncertach

tel.: 501 958 255
tel.: 501 958 184
kasaatncpp [dot] opole [dot] pl

Lokalizacja