E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Zamek Moszna

Zamek w Mosznej

Dla Turysty

Zamek w Mosznej to bajeczna rezydencja, znajdująca się ok. 30 km od Opola. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych na Opolszczyźnie. Swoją sławę zawdzięcza bajkowej architekturze - ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek. Za wygląd, styl wnętrz i urok zamku odpowiada jedna z najbogatszych rodzin tej części Europy von Tiele-Winckler. Rezydencja rozbudowywana była w latach 1896 - 1913, uzyskując bardzo zróżnicowany stylowo kształt, który dzisiaj zaskakuje bogactwem zdobień i rzeźb.

 

Zamek w Mosznej

 

Zamek otacza rozległy park krajobrazowy z wielowiekowymi dębami wpisanymi do rejestru zabytków przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje sosna wejmutka oraz azalie i ponad stuletnie różaneczniki, które rosną wzdłuż kanałów wodnych.

 

Park

 

Zamek słynie w Polsce z organizowanego co roku Muzycznego Święta Kwitnących Azalii oraz Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

 

Zamek w Mosznej

 

Historyczne komnaty zamkowe są dostępne do zwiedzania przez cały rok. W zamku również funkcjonuje restauracja oraz kawiarnia. Spragnieni dłuższej przygody mogą również skorzystać z oferty noclegowej. Zamek oferuje także możliwość organizacji imprez rodzinnych, wesel oraz spotkań konferencyjnych.

 

Zamek w Mosznej

 

Więcej informacji na stronie: www.mosznazamek.pl

Dane kontaktowe
Zamek Moszna
ul. Zamkowa 1
47-370 Moszna
77 552 07 77
recepcja [at] mosznazamek.pl
Lokalizacja