E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Nowa jakość w turystyce

TripPass - nowa jakość w turystyce

Dla Turysty

Ruszył innowacyjny projekt 4 miast Polski - Opola, Gdańska, Giżycka i Lublina mający na celu pobudzenie ruchu turystycznego w naszym kraju po pandemii.

Wspólna Karta Turysty TripPass to pakiety darmowych wejść oraz zniżek do kilkudziesięciu atrakcji położonych we wszystkich miastach uczestniczących w projekcie. Od dziś (27.05) można zakupić za symboliczne 5 zł kartę z pakietami miast, wystarczy wejść na stronę Otworzy się w nowym https://trippass.pl , zapoznać się ofertą zniżek i zamówić kartę. Po rejestracji kartę można odebrać w wybranych punktach, w Opolu tym miejscem jest Miejska Informacja Turystyczna.

 

 

“Przy pomocy TripPass można zwiedzić między innymi takie popularne obiekty na mapie turystycznej Polski jak: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Twierdzę Boyen w Giżycku czy Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie. A to jedynie wybrane przykłady!” - zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Opola.

Koszt karty to tylko 5 złotych, a zysk płynący z jej posiadania to możliwość korzystania z licznych ulg i rabatów w muzeach, galeriach, teatrach czy restauracjach oraz innych atrakcjach turystycznych położonych w Opolu, Gdańsku, Giżycku czy Lublinie. Miasta, łącząc wysiłki i promując się wzajemnie, mogą w ten sposób dotrzeć z atrakcyjną ofertą do znacznie większego grona odbiorców.

"Na trip do Giżycka – Żeglarskiej Stolicy Polski zapraszam wszystkich spragnionych krystalicznie czystego powietrza, słońca, czystej wody, białych żagli i nieskrępowanego relaksu wśród lasów i jezior" - Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Poprzez projekt TripPass polskie miasta chcą na nowo, po okresie pandemii, zaprosić do siebie gości z kraju i zagranicy.

“Po ostatnim półroczu zupełnego zahamowania branży turystycznej w kraju chcemy wzbudzić wśród turystów pozytywny impuls do bezpiecznego podróżowania. Ostatni rok wyraźnie pokazał, że wspólne działania przynoszą dobre efekty, tworzymy więc wspólną ofertę, dzięki której turyści krajowi i zagraniczni będą mogli odkrywać polskie miasta", mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Co ważne, zainteresowanie projektem zadeklarowały kolejne instytucje, organizacje turystyczne i samorządy, które współpracowały podczas ubiegłorocznej kampanii #CityWillWait, dostrzeżonej i nagrodzonej w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, m.in. nagrodą Bessie Awards 2021 w kategorii “Współpraca roku”.

“Pandemia była czymś, czego nikt nie mógł przewidzieć. Kluczem była więc szybka reakcja na to co się dzieje w związku z COVID-19.  Stąd nasza akcja #CityWillWait, która okazała się strzałem w przysłowiową “10”. To właśnie #CityWillWait była początkiem naszej współpracy, a karta TripPass stała się produktem, który jest jej efektem. Obecnie w projekcie udział biorą 4 miasta, ale z pewnością nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i lista miejscowości projektu TripPass będzie coraz dłuższa!”, mówi Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Dzięki karcie zwiedzicie w Gdańsku bezpłatnie m.in. Piwnicę Romańską i Spichlerze na Ołowiance, a do Europejskiego Centrum Solidarności wejdziemy z 20% zniżką. W Giżycku ze zniżką zwiedzicie Twierdzę Boyen, a w Lublinie skorzystacie z oferty aquaparku.

Najważniejszą top atrakcją TripPass w Opolu jest Muzeum Polskiej Piosenki z 60 % zniżką na bilet wstępu. Potem kolejno użytkownicy karty turysty będą mogli odwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej, Wieżę Piastowską i Zamek Górny z rabatem 50%. Dodatkowo w pakiecie Opola jest również Muzeum Śląska Opolskiego, ZOO i Teatr Lalki i Aktora. Galeria Sztuki Współczesnej oferuje wejście bezpłatne. Dodatkowo Miasto Opole podjęło współpracę z dwiema dużymi atrakcjami Opolszczyzny: Juraparkiem w Krasiejowie oraz Zamkiem w Mosznej.

 

 

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja