E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Nauka

Stypendia

Dla Studenta

Program stypendiów dla studentów pierwszego roku skierowany jest do wyróżniających się absolwentów szkół średnich, którzy planują podjąć naukę na jednej z opolskich szkół wyższych. Absolwenci rekrutowani są spośród uczestników trzeciego centralnego etapu olimpiad. Oprócz wsparcia finansowego, jakie otrzyma ze strony miasta przyszły student, realizował będzie na wybranej uczelni kompleksowy program rozwoju osobistego oparty o m. in. o lektorat językowy czy indywidualnego opiekuna naukowego tak, aby zapewnić stypendyście jak najlepsze warunki oraz poziom nauczania na wybranej przez niego uczelni.

Program Stypendiów Prezydenta Miasta Opola przeznaczony jest dla najwybitniejszych studentów, osiągających nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale wyróżniających się w działalności społecznej i naukowej, studiujących zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych. Wysokość wypłacanego stypendium zależna jest od liczby punktów zdobytych w ramach oceny wniosków złożonych w ogólnodostępnym naborze. Stypendium wypłacane jest przez cały okres roku akademickiego w równych comiesięcznych ratach.

Stypendia doktoranckie to program skierowany do doktorantów opolskich uczelni wyższych, którzy wykażą się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, m. in. w następujących dziedzinach: publikacji w czasopismach naukowych, wystąpieniach na konferencjach czy uczestnictwa w programach, projektach i grantach badawczych. Stypendyści mogą dwukrotnie podczas studiów doktoranckich otrzymywać co miesięczne stypendium, przez okres 9 miesięcy roku akademickiego.

Program staży i praktyk premiuje studentów najzdolniejszych i najbardziej aktywnych oraz ma stanowić zachętę do podejmowania i ukończenia nauki na opolskich uczelniach. To również szansa na zdobycie praktyki w studiowanym zawodzie, co z pewnością zwiększa szanse na rynku pracy. Program realizowany jest na terenie przedsiębiorstw, które w ostatnim czasie zrealizowały w Opolu inwestycję. Daje to m. in. studentowi szansę na pracę w konkurencyjnym środowisku, które aktywnie się rozwija. Premiowany przez miasto staż czy praktyka mogą trwać do pół roku.

 

Dane kontaktowe
Biuro Obsługi Inwestorów
Rynek-Ratusz
45-015 Opole
77 45 11 861
gospodarka [at] um.opole.pl
Lokalizacja

Pokaż zakładkę Facebooka Opole na Facebooku