Tydzień Kina Niemieckiego 2025
Zapraszamy na spotkanie z kinem niemieckim! „Tydzień Kina Niemieckiego 2025” to seria wydarzeń kulturalnych, których tematem przewodnim jest zagadnienie kultury niemieckiej postrzeganej przez pryzmat sztuki filmowej.
Zapraszamy na wyjątkowy przegląd współczesnego kina niemieckiego – bezkompromisowego, autorskiego, poruszającego tematy, o których trudno milczeć. To filmy nagradzane, głośne i nieoczywiste – idealne na seanse z refleksją i rozmową po.
Wstęp wolny
______________
Projekt finansowany ze środków Budżetu Miasta Opole i realizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy
Partnerzy: Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu / Kino Meduza
28.05.2025 (środa), godz. 18:00 – Kino Meduza
Pewnego dnia powiemy sobie wszystko
reż. Emily Atef / Niemcy 2023 / 129 min. / Aurora FilmsWikipedia+1Cineuropa+1
Historia namiętnego romansu między młodą Marią a starszym Hennerem w czasie przemian po zjednoczeniu Niemiec. Film ukazuje zderzenie młodzieńczej naiwności z dojrzałą namiętnością na tle historycznych zmian.
