Schłodź się nad wodą na Kapielisku Bolko
Sezon letni na kąpieliskach miejskich startuje wraz z zakończeniem roku szkolnego w piątek 26 czerwca, od kiedy to ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-19. Na obydwu kąpieliskach poczyniono standardowe prace porządkowe i przygotowawcze do sezonu, dodatkowo na Bolko zostały odrestaurowane elementy infrastruktury takie jak pomost, ławki czy stanowiska grillowe. Na Bolko pojawiły się dwie nowe przebieralnie, a na Malinie nowa przebieralnia i trzy egzotyczne parasole. Osoby korzystające z terenu aktywnie, mogą cieszyć się ścieżką rowerową prowadzącą wokół jeziora oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego.
Jak co roku, apelujemy o dbałość o przestrzeń wspólną, zwłaszcza tereny nieogrodzone, jak kąpielisko Bolko i Malina. Nikt z nas nie chce wypoczywać w otoczeniu śmieci i zniszczonych elementów małej infrastruktury. Ponadto prosimy o używanie węzła sanitarnego zgodnie z przeznaczeniem, nieumieszczanie śmieci w toaletach i umywalkach, które przy nieodpowiednim korzystaniu szybko ulegają zapchaniu i awarii. Pamiętajmy, że grilla można używać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, dbajmy również o zieleń, sprzątajmy po swoich psach i nie zostawiajmy niedopałków. W razie zauważenia, że ktoś śmieci, niszczy dostępną infrastrukturę lub pali ogniska i grilla w miejscach do tego nieprzeznaczonych, prosimy o niezwłoczne informowanie odpowiednich służb czyli policji lub straży miejskiej.
