Spotkania / Warsztaty

Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
Wstęp wolny / online

Podczas ferii zimowych w województwie opolskim codziennie od godz. 8.00 przez całą dobę na bibliotecznym fanpage'e na Facebooku https://www.facebook.com/bibliotekaaustriackawopolu/ udostępnione zostanie spotkanie przygotowane z myślą o uczniach: dwujęzyczne kino obrazkowe, teatrzyki kamishibai, warsztaty rysowania i wykłady. Zapraszamy

21 lutego 2023
"Der Regenbogenfisch" / "Tęczowa rybka" Marcusa Pfistera po niemiecku
Moje kamishibai czyli Teatrzyk opowieści dla dzieci
(7 minut)
Błysk jest najpiękniejszą rybką w oceanie, a książka o nim - jedną z najpiękniejszych bajek, jakie kiedykolwiek wydano. Błysk ma mieniące się wszystkimi kolorami tęczy łuski i jest z tego powodu dumny i zarozumiały. Każdy, kto zobaczy w książce jego wizerunek, również się nim zachwyci. Ale uroda i kolorowe, błyszczące łuski nie przynoszą szczęścia. Błysk nie ma przyjaciół. Aż do dnia, kiedy daje małej rybce jedną ze swych pięknych łusek. Następnie zaczyna rozdawać pozostałe błyszczące łuski i odkrywa, że prawdziwe szczęście przynosi dzielenie się z innymi. Bajka prezentowana jest w języku niemieckim.
Er ist der schönste Fisch im ganzen Ozean und sein Schuppenkleid schimmert in allen Farben. Nur zu gerne hätten die anderen Fische auch eine Glitzerschuppe. Doch der eitle Regenbogenfisch möchte nichts von seinem Reichtum verschenken. Das macht ihn bald sehr einsam. Erst als er sein prächtiges Schuppenkleid mit den anderen Fischen teilt, erfährt er Glück. Die Geschichte wird auf Deutsch präsentiert.