Dzień Kobiet w Kinie Meduzie
Piątek Kobiet w Kinie Meduza! Zapraszamy serdecznie na cykl pokazów w Meduzie skierowany do naszych wspaniałych widzek. Co dwa tygodnie, w piątki, stworzymy super przestrzeń dla żeńskiej części widowni!
Na ekranie – filmy tworzone przez kobiety, filmy opowiadające historie z perspektywy kobiet i ich życiowe koleje losu… no ale! najważniejsza będzie przecież ATMOSFERA rozmowa i herbata przed pokazem.
Na nasze widzki czekają małe upominki od zaprzyjaźnionych partnerów!
Znajdź czas dla SIEBIE w piątkowy wieczór i wpadnij do kina – sama, z przyjaciółką, mamą, siostrą… nawet babcią! Celebruj w #PiątekKobiet!
06.02.2026 / 20:00 (Euriale)
Left-Handed Girl. To była ręka… diabła
reż. Shih-Ching Tsou / Tajwan, Francja, USA, Wielka Brytania 2025 / 108 min.
Pulsujące nocnym życiem Tajpej. Trzy kobiety przeprowadzają się do stolicy Tajwanu, aby otworzyć nowy rozdział w życiu: niemająca szczęścia do miłości ani pieniędzy Shu-Fen oraz jej córki – nastoletnia i zadziorna I-Ann oraz diabelnie urocza, kilkuletnia I-Jing. Podczas gdy samotna mama rozkręca na nocnym targu własny stragan z kluskami, I-Ann zamiast studiować dorabia jako dealerka betelu – lokalnego odpowiednika naszych snusów, a I-Jing na własną rękę (dosłownie i w przenośni…) eksploruje zakamarki kuszącego neonami marketu.
