Renata Ćwirzeń-Szymańska – Skarbnik Miasta Opola

Dla Mieszkańca
Renata Ćwirzeń-Szymańska – Skarbnik Miasta Opola

Wykształcenie ekonomiczne. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University – Bisiness Studies MBA. Ukończone studia podyplomowe: Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu „ Rachunkowość i kontrola finansowa”, Szkoła Główna Handlowa „ Standardy europejskie w rachunkowości i finansach”.

Posiada certyfikat księgowy nr 9731/2005 uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz dyplom potwierdzający złożenie egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Kariera zawodowa:
Pracę zawodową rozpoczęła w KRUS w Nysie, następnie pracowała w firmie prywatnej w Nysie jako specjalista ds. marketingu. W kolejnym okresie  zatrudniona w jednostce Samorządu Województwa na stanowisku Głównej Księgowej. Zajmowała się również rozliczaniem projektów współfinansowanych z EFS, nadzorowaniem projektów, jak również prowadziła szkolenia z tego zakresu. Od stycznia 2015r. objęła stanowisko Skarbnika Miasta Opola. W latach 2002-2014 Radna Miasta Opola – Przewodnicząca komisji budżetowej ( 2002-2006; 2010-2012).

Wyróżnienia, nagrody:
2018r.-2019r. – I miejsce Skarbnik Samorządu; Dziennik Gazeta Prawna.
2017r. – Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii : Samorząd Terytorialny, Zawodowy i Gospodarczy.

Zainteresowania: malarstwo, literatura dotycząca rynku kapitałowego, technik inwestowania na giełdzie, matematyka finansowa.

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A