Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci „Biały ząbek”

Dla Mieszkańca
Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci „Biały ząbek”

Miasto Opole finansuje Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym pn. „Biały ząbek”.
Celem programu jest zapobieganie powstawaniu próchnicy i chorób dziąseł u dzieci 5-6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie Miasta Opola poprzez kształtowanie u dzieci właściwych nawyków higienicznych dotyczących zębów oraz jamy ustnej, a także poprzez edukację zdrowotną dzieci i ich rodziców. W ramach programu wykonywana jest także ocena stanu uzębienia dzieci.
Realizator programu:
Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Opolu ul. Krakowskiej 51 tel. kontaktowy: 77 45 45 340
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z realizatorem programu lub dyrektorami przedszkoli.

Wydział Polityki Społecznej
ul. Budowlanych 4