Budowa hali sportowej wraz z zewnętrznymi obiektami sportowymi

Dla Mieszkańca
wizualizacja hali sportowej

Inwestycja Budowa hali sportowej wraz z zewnętrznymi obiektami sportowymi w Opolu dotyczy budowy hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu zewnętrznego.

Zakres rzeczowy :
1. Budowa hali sportowej, treningowej o wymiarach 49,50m x 22,90m wys. 12,34m. z zapleczem szatniowo-sanitarnym, lekkoatletyczną bieżnię treningową, ściankę wspinaczkową, siłownię, pomieszczenia: magazynowe, techniczne, odnowy biologicznej, dla trenerów i sędziów.
2. Budowa zewnętrznych obiektów sportowych, w tym:
- boisko treningowe do piłki nożnej z nawierzchnią  z trawy syntetycznej o wymiarach 62 m x 32 m;
- boisko wielofunkcyjne z funkcją sezonowego lodowiska o wymiarach 26x56m i nawierzchnią polipropylenową;
- street workout;
- tor pumptrack;
3. Budowa zaplecza kontenerowego dla boisk obejmującego toalety, szatnie z sanitariatami, pomieszczenie trenera, magazyn oraz pomieszczenia obsługujące boisko w sezonie zimowym,
4. Budowa pieszych i rowerowych ciągów komunikacyjnych, utwardzenie terenu,
5. Zagospodarowanie terenu, budowa stacji transformatorowej.

Trzykondygnacyjny budynek wielofunkcyjny hali sportowej będzie pełnił  funkcję komplementarną dla sąsiedniego obiektu -„Stegu” Areny (dawniej hala „Okrąglak”).

Przedmiotowy obiekt będzie odpowiadał aktualnym wymogom związków i federacji sportowych w kwestiach treningowych w zakresie różnych dyscyplin.

Budowa obiektu przyczyni się w dużym stopniu do rozwoju sportowego środowiska lokalnego i regionalnego w odniesieniu m.in. do szkolenia rzeszy zawodników różnych kategorii sportowych i rozwoju klubów sportowych.

Interdyscyplinarność obiektu oraz jego szerokie możliwości realizacji najróżniejszych zajęć sprawia, że obiekt będzie wykorzystywany nie tylko przez kluby i stowarzyszenia sportowe, ale również przez społeczność lokalną. Zaspokojone zostaną potrzeby różnych pokoleń w zakresie możliwości spędzania aktywnego wypoczynku zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów. Zapewniony zostanie również swobodny dostęp dla osób z niepełnosprawnością.

Nazwa zadania inwestycyjnego

Budowa hali sportowej wraz z zewnętrznymi obiektami sportowymi w Opolu

Nr umowy o dofinansowanie

2020/0123/1899/SubA/DIS/