Zakup węgla za pośrednictwem Gminy Opole (wniosek)

Węgiel

14 listopada (poniedziałek) ruszyła w Opolu procedura zakupu węgla po preferencyjnych cenach, w której włącza się miasto. W imieniu samorządu dystrybucją zajmie się spółka ECO we współpracy ze składem opału Imex-Piechota. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu informuje, że dystrybucja węgla kamiennego, w związku z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, będzie odbywała się w następujący sposób:

1.  Należy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu węgla po preferencyjnej cenie (tylko w wersji papierowej) w Centrum Aktywizacji Społecznej, przy ul. Krakowskiej 32 (I piętro, pokój nr 204) w Opolu oraz zabezpieczyć środki w ramach domowego budżetu na zakup węgla.

Wniosek można pobrać z załącznika poniżej lub ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu: www.mopr.opole.pl/index.php/548-wniosku-o-wydanie-zaswiadczenia-o-przyznaniu-dodatku-weglowego

Wniosek można otrzymać także w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ul.  Krakowskiej 32 (I piętro, pokój nr 204)

Termin składania wniosków: od 14 listopada 2022 roku (poniedziałek - piątek) w godzinach od 10:00 do 15:00.

2.  Następnie wniosek będzie weryfikowany pod kątem tego, czy dany mieszkaniec jest uprawniony do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

3.  MOPR poinformuje mieszkańca o statusie wniosku tj. czy może zakupić węgiel po preferencyjnej cenie. Jeśli wniosek jest pozytywny, mieszkaniec otrzymuje stosowne zaświadczenie i udaje się do IMEX – PIECHOTA Sp.K. w Opolu, przy ul. Portowej 7, gdzie dokonuje zapłaty za węgiel.

4.  Mieszkaniec będzie mógł skorzystać z transportu oferowanego przez skład opału lub odebrać węgiel we własnym zakresie.

Dystrybucja węgla dla odbiorców detalicznych na terenie Miasta Opola będzie realizowana przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny we współpracy z firmą IMEX - PIECHOTA na zlecenie Miasta Opola. Sprzedaż rozpocznie się w momencie dostarczenia na skład węgla przez podmiot wprowadzający, którym dla miasta Opola będzie PGE Paliwa.

Cena węgla dla uprawnionych mieszkańców Opola w IMEX - PIECHOTA: 1998 zł za tonę z dowozem do klienta na terenie miasta Opola.

UWAGA:

Przy transporcie własnym kupujący otrzyma upust w wysokości 49 zł na tonie.

Wszelkie wątpliwości co do sprzedaży węgla za pośrednictwem miasta można wyjaśniać pod telefonem 532 316 606, lub bezpośrednio w siedzibie Centrum Aktywizacji Społecznej.

Infolinia IMEX - PIECHOTA czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00: tel. 77 453-17-88; 77 454-31-41

W załączeniu:

1. Wniosek