Zadzwoń! Pomóż narażonym na wychłodzenie

Baner www

Sezon jesienno - zimowy to trudny czas dla bezdomnych a znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko osób bezdomnych, ale również osób w podeszłym wieku, samotnych, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Osoby przebywające na wolnym powietrzu, w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych narażone są na wychłodzenie organizmu, a w skrajnych przypadkach grozi im śmierć. Dlatego jeśli widzimy osobę potrzebującą pomocy nie bójmy się zadzwonić: Straż miejska tel. 986, numer alarmowy 112, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu tel. 77 54 11 340 lub zgłosić w aplikacji Mapa Potrzeb Opola: www.potrzeby.opole.pl. Osoby pełniące dyżur priorytetowo traktują zgłoszenia dotyczące osób leżących, nietrzeźwych czy bezdomnych, które mogą potrzebować pomocy, a każdy z nas możesz uratować czyjeś życie.

Wydział Polityki Społecznej
ul. płk Witolda Pileckiego 1