Za nami VI Śniadanie Wielkanocne (galeria zdjęć)
Na opolskim rynku już po raz szósty zostały wystawione wielkie stoły, aby opolanie mogli skosztować pysznych dań tuż przed świętami Wielkiej Nocy. W sercu miasta było wielobarwnie i pachnąco, a to za sprawą VI Śniadania Wielkanocnego.
_3.jpg)
Udział w wydarzeniu wzięły udział szkoły, przedszkola, świetlice środowiskowe, Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze, Domy Pomocy Społecznej, Domy Dziennego Pobytu, organizacje pozarządowe, kluby seniora, Rady Dzielnic, Rada Seniorów, Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych i wiele innych organizacji. Łącznie na rynku zaprezentowano 70 stołów wielkanocnych!
Pierwszy raz stoły wielkanocne przygotowali obcokrajowcy, którzy żyją w naszym mieście. Można było zobaczyć jak wygląda świąteczny stół ukraiński, tajwański, niemiecki, litewski, gruziński, czeski, romski, a nawet afrykański. W trakcie imprezy Opolską Cepelię zorganizowała warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo można było przygotować pod okiem instruktora dekorację świąteczną, a przy stole ukraińskim zorganizowano warsztat kulinarny. Organizatorzy serwowali m.in. żurek prezydencki (przygotowany z osobistym udziałem Prezydenta Opola), kurczaki wielkanocne na gorąco, sałatki, jajka faszerowane, pasztety mięsne i warzywne, babki wielkanocne, biskupie nalewki, kawę i herbatę.
Wszyscy uczestnicy śniadania otrzymali upominki wręczane przechodniom przez "Opolskie Zajączki". Ponadto rozstrzygnięto konkurs na "Niezwykłą Babkę Wielkanocną", a najpiękniejsze stoły wyróżniono atrakcyjnymi nagrodami dla wystawców, którzy je przygotowali.
_4.jpg)
Fot. Czas na Opole
