Już tylko do niedzieli licytacje WOŚP

fot. Czas na Opole

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra 29 stycznia. Miasto Opole od lat wspiera akcję przekazując na licytacje wyjątkowe atrakcje oraz przedmioty, które zasilą konto orkiestry.

A jest w czym wybierać! Na pewno unikatową i jedyną w swoim rodzaju jest aukcja, na której można wylicytować partię szachów z prezydentem Opola. Pojedynek rozegra się w prezydenckim gabinecie w Ratuszu. Jeśli jednak szachy, to nie do końca wasz konik, możecie spróbować swoich sił w meczu z Arkadiuszem Wiśniewskim w streetballa (koszykówka 1 na 1).

fot. Biuro Prasowe UM Opole

W związku z 60-leciem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, do wylicytowania są podwójne zaproszenia na wszystkie tegoroczne koncerty. Do zdobycia jest również porcelanowa figurka Karolinki, czyli nagroda im. Anny Jantar w konkursie Debiuty oraz oryginalne festiwalowe plakaty z 1970, 1971 i 1974 roku.

fot. Czas na Opole

Podczas tegorocznego finału można wylicytować również własny koncert w profesjonalnej Sali koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz wejście na zaplecze „Kawiarenek z gwiazdami” podczas wydarzeń okołofestiwalowych na opolskim Rynku. Do wygrania jest także między innymi limitowany zestaw dla fanów Krzysztofa Krawczyka z winylem, na okładce którego znajduje się opolski mural autorstwa Bruna Neuhamera. A dla miłośników twórczości Błażeja Króla nie lada gratką okaże się zapewne podwójne zaproszenie na koncert wraz z możliwością spotkania z artystą w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

Na tegoroczne aukcje trafiły również wartościowe dzieła sztuki, w tym Relief „Portret podwójny” prof. Mariana Molendy wykonany w brązie, Panorama Opola z 1760 roku wykonana techniką sitodruku, grafika Andrzeja Czyczyło oraz szkic Andrzeja Hamady z autografem nestora opolskich architektów.

fot. Czas na Opole

W trakcie tegorocznego finału do wylicytowania jest również Nocne zwiedzanie opolskiego ogrodu zoologicznego w Opolu oraz rodzinne oprowadzenie połączone z karmieniem żyraf i lemurów. Można również wylicytować profesjonalną sesję fotograficzną z Opolem w tle, wykonaną przez cenionego fotografa, Pawła Uchorczaka.

fot. Czas na OPole

Aukcję WOŚP wzbogacą się również o sportowe trofea. Do wylicytowania jest między innymi trening z Dawidem Tomalą, a także koszulki oraz piłki meczowe z autografami zawodników oraz karnety VIP.

Pełna lista miejskich licytacji będzie opublikowana w dniu 19 stycznia przez Opolski Sztab WOŚP na stronie: www.allegro.pl/uzytkownik/OPOLE-WOSP

Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9