Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Komunikaty
Miasto

Tygryski z ZOO Opole mają już swoje imiona

baner

Konkurs na imiona dla trzech tygrysków z opolskiego ZOO wzbudził w całej Polsce ogromne zainteresowanie i przerósł nasze oczekiwania!

 

fot. Opole

 

Wpłynęło ponad 1450 zgłoszeń, z których komisja konkursowa stworzyła listę 650 imion! Z takiej puli jury musiało wybrać najlepszą trójkę, co było nie lada wyzwaniem. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem imiona dla tygrysków powinny się zaczynać na literę "O", aby podkreślić ich miejsce urodzenia, a zgłoszenia miały być oceniane głównie za oryginalność i pomysłowość. W tej sytuacji trzeba było znaleźć klucz, według którego komisja dokona wyboru.

- Wybór był naprawdę trudny i bardzo chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za takie zaangażowanie i zainteresowanie - przyznał Krzysztof Kazanowski, Główny Specjalista ds. hodowlano - dydaktycznych opolskiego zoo. - Narodziny charyzmatycznych kręgowców w ZOO zawsze wzbudzają pozytywne emocje i tak też było w przypadku trzech tygrysów. Z racji tego, że nasz ogród znajduje się na Wyspie Bolko w bliskości rzeki Odry, postanowiliśmy, że nasze trojaczki będą nosiły imiona związane właśnie z Odrą. Wybraliśmy trzy imiona, które tak nam się kojarzyły i jednocześnie łączyły trójkę rodzeństwa poprzez łatwy w zapamiętaniu motyw.

I tak oto potomkowie Diego i Umy od dziś noszą imiona: ODRAJ, ODRIS i ODRUS.

Laureatami konkursu zostali:

Joanna Wojdyła, która otrzymuje całoroczny karnet do zwiedzania ZOO Opole, Henryka Mikosza, która otrzymuje rodzinny spacer z oprowadzaniem po ZOO Opole oraz ex aequo Paweł Galli i Alicja Marszołek- Żerek , którzy również otrzymują nagrodę w postaci rodzinnego spaceru.

Zgodnie z regulaminem jury wybrało 10 osób, które postanowiło wyróżnić za ciekawe połączenia językowe i skojarzenia związane z naszym miastem. Wyróżnienia otrzymują: Bartłomiej Wolski, Patrycja Tybura, Wiktoria Drozd, Marta Leonek, Aleksandra Ploska, Elżbieta Wyżykowska, Beata Zajączkowska, Natasza Gawlik, Katarzyna Kozłowska, Jarosław Świtlik.

 

Fot. Zoo Opole

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za tygrysy, aby rosły zdrowe i sławiły nasze ZOO w całej Polsce.

 

fot. Zoo Opole

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
77 54 17 518 / 525
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja