Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Komunikaty
Miasto

Tężnia "Malinka - Zdrój" powróci na wiosnę

Tężnia

„Malinka – Zdrój” działająca  od połowy kwietnia stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Opolu. To jednak obiekt sezonowy i dlatego na kolejne inhalacje będziemy musieli poczekać do wiosny.

Tężnię w ciągu siedmiu miesięcy odwiedziły tysiące opolan i turystów. Miłośników inhalacji można było spotkać każdego dnia od rana do wieczora. Zadowolenie z tężni wyrażali nie tylko w mediach społecznościowych, ale te np. wystawiając jej oceny w Google. Opolskie inhalatorium ma tam średnią 4,9/5 (to wynik lepszy niż w przypadku kultowej tężni w Ciechocinku) przy wystawionych 276 opiniach:

„Świetne miejsce do rekreacji i zadbania o zdrowie. Tężnia solankowa stwarza odpowiednie stężenie mgły z solą, która dobroczynnie wpływa na drogi oddechowe. Wokół ławeczki do siedzenia. Warto przyjść, skorzystać i pooddychać powietrzem z solą. Wykonanie tężni na piąteczkę”,

„Tężnia sama w sobie jest ciekawa, ładna. Faktycznie jest coś wciągającego w tych kroplach ociekających gałązki, pachnie bryzą, solą dosyć przyjemne uczucie. Miejsce fajnie zagospodarowane, jest plac zabaw dla dzieci, leżaczki, ławeczki szkoda, że nie przewidziano tak dużego zainteresowania i jest jedna toaleta w dodatku nieczynna. Tuż obok jest park edukacyjno sensoryczny także ciekawe miejsce dla dzieci i nie tylko”.

Teraz przed „kuracjuszami” chwila oddechu od inhalacji a przed pracownikami WiK intensywne prace by przygotować tężnię do zimy. Przez cztery miesiące będzie ona zamknięta. Wstępny termin otwarcia zaplanowano na początek kwietnia.

Źródło: Czas na Opole

Dane kontaktowe
Tężnia Solankowa Malinka-Zdrój
Tarnopolska 61
45-316 Opole
Lokalizacja