Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR

Tężnia "Malinka - Zdrój" otwarta od piątku

Tężnia

Tężnia „Malinka – Zdrój” jest już gotowa na sezon wiosennych “kąpieli solankowych”. A skoro pogoda jest już wiosenna, to w weekend na mieszkańców czekają pierwsze inhalacje. Otwarcie tężni zaplanowano na piątek (29 marca).

tężnia

Tężnię w ciągu siedmiu miesięcy odwiedziły tysiące opolan i turystów. Miłośników inhalacji można było spotkać każdego dnia od rana do wieczora. Zadowolenie z tężni wyrażali nie tylko w mediach społecznościowych, ale te np. wystawiając jej oceny w Google. Opolskie inhalatorium ma tam średnią 4,9/5 (to wynik lepszy niż w przypadku kultowej tężni w Ciechocinku) przy wystawionych 276 opiniach:

„Świetne miejsce do rekreacji i zadbania o zdrowie. Tężnia solankowa stwarza odpowiednie stężenie mgły z solą, która dobroczynnie wpływa na drogi oddechowe. Wokół ławeczki do siedzenia. Warto przyjść, skorzystać i pooddychać powietrzem z solą. Wykonanie tężni na piąteczkę”,

„Tężnia sama w sobie jest ciekawa, ładna. Faktycznie jest coś wciągającego w tych kroplach ociekających gałązki, pachnie bryzą, solą dosyć przyjemne uczucie. Miejsce fajnie zagospodarowane, jest plac zabaw dla dzieci, leżaczki, ławeczki szkoda, że nie przewidziano tak dużego zainteresowania i jest jedna toaleta w dodatku nieczynna. Tuż obok jest park edukacyjno sensoryczny także ciekawe miejsce dla dzieci i nie tylko”.

Tężnia Solankowa Malinka-Zdrój
Tarnopolska 61