Szlakiem Opolskich Legend w każdą niedzielę wakacji!

Baner Szlakiem Opolskich Legend

Opole jak przystało na miasto z ponad 800 – letnią historią posiada swoje miejskie legendy. Zapraszamy do ich poznawania w formie rodzinnych wycieczek po Opolu, które śladem miejskich legend i tajemnic wystartują 26 czerwca wraz z rozpoczęciem wakacji. Wycieczki będą się rozpoczynać w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 12.00 przed Wieżą Piastowską.
Aby wziąć udział w wycieczce należy się zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: mantikora [dot] opoleatgmail [dot] com lub telefonując pod numer: 502 974 486.

Oprowadzanie po mieście odbędzie się w coraz popularniejszej formie aktywności jakim jest LARP (live action role – playing), będący formułą na pograniczu gry i sztuki, gdzie uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. Jest to szczególnie atrakcyjna forma dla rodzin z dziećmi. Przewodnik z grupą (do 25 osób) zatrzyma się i opowie miejskie legendy w następujących 7 lokalizacjach:
1.    Wieża Piastowska – legenda Ofka i jej pierścień
2.    Most Zamkowy – legenda Wodnik i Piast
3.    Ratusz – legenda Córka Utopca
4.    Kamienica Czynszowa – legenda Piernikarz
5.    Plac św. Sebastiana – legenda Dżuma w mieście i kościół w karczmie
6.    Ulica Osmańczyka – legenda Czarny pies
7.    Zamek Górny – legenda Dzik księcia Władysława lub Zjawa w prochowni

Każdy spacer potrwa około godziny. Za merytoryczną stronę projektu oraz oprowadzanie wycieczek odpowiada Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Miasta Opola. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Opola.

jpg Plakat
Wydział Promocji