E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Miasto
Natura

ReUżytkownia w Opolu już działa!

zdjęcie z otwarcia

ReUżytkownia, która powstała przy ulicy Książąt Opolskich od 19 listopada 2021 roku rozpoczęła swoją działalność. Będzie to miejsce wymiany przedmiotów, ale także przestrzeń edukacji, warsztatów i spotkań.

 

 

ReUżytkownia funkcjonuje w lokalu po dawnym sklepie odzieżowym. Został on wyremontowany i na nowo wyposażony. Co ciekawe, umeblowanie stanowią przedmioty z odzysku – ladę skonstruowano z palet wykorzystywanych na budowie, a regały i biblioteczka pochodzą z pomieszczeń Urzędu Miasta. Nie ma tam miejsca na magazyn, zatem przynosić można rzeczy małogabarytowe, które są w dobrym stanie. Już dziś znajdziemy tam książki, zabawki, biżuterię, torby i torebki, elementy dekoracyjne, doniczki, kubki i filiżanki, aparaty fotograficzne czy rośliny (pierwsze wyposażenie dostarczyli miejscy urzędnicy, kwiaty zakupił Zakład Komunalny). Niebawem pojawią się też ubrania.

ReUżytkownia ma uczyć mieszkańców gospodarki zamkniętego obiegu. Przynosząc przedmiot w to miejsce, dajemy mu szansę na znalezienie nowego właściciela. Zamiast na śmietnik, trafi w ręce kogoś, komu jeszcze posłuży.

– To ciekawa inicjatywa, która, mamy nadzieję, spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców. Zaczęło się od pomysłu pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi, którzy zdeterminowani doprowadzili projekt do szczęśliwego finału. Wszystkim nam zależy na ekologii, zatem dzięki temu rozwiązaniu zadbamy o przestrzeń wokół nas – podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W planach jest także organizacja w ReUżytkowni wykładów i warsztatów.

ReUżytkownia czynna jest:

wtorek – środa 11:00 - 16:00

czwartek 11:00 - 18:00

piątek 11:00 - 16:00

sobota 11:00 - 14:00

 

Źródło: Czas na Opole

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja