Natura

Przewodnik rowerowy po najlepszych trasach Opolszczyzny

Przewodnik rowerowy

Długo wyczekiwane wydawnictwo jest już dostępne w formie papierowej i online. W przewodniku pojawiło się 25 tras rowerowych po wszystkich powiatach Opolszczyzny.

Publikacja rozpoczyna się od popularnych tras z Opola wokół Jezior Turawskich. Kolejne wycieczki ze stolicy regionu prowadzą do Kamienia Śląskiego oraz do Borów Niemodlińskich. Zdecydowanie najdłuższą trasą w całym przewodniku jest pętla z Opola do Mikolina przy ujściu Nysy Kłodzkiej do Odry. Długość tej trasy to ok. 64 kilometrów. Każda z wycieczek ma formę pętli, rozpoczynającej się i kończącej w tym samym punkcie. Trasy poprowadzone zostały zarówno po istniejących już znakowanych szlakach rowerowych jak i poza nimi. Każdą wycieczkę można rozpocząć w dowolnym momencie trasy, niektóre z nich posiadają warianty zawierające alternatywne możliwości przejazdu, skróty oraz ciekawe obiekty znajdujące się w pobliżu.

przewodnik

Szlaki rowerowe posiadają w przewodniku swoją charakterystykę, która zawiera podstawowe informacje m.in.: rodzaj i stopień trudności, jej długość, czas przejazdu, długość odcinków gruntowych i asfaltowych oraz informacje dotyczące możliwości dojazdu na trasę rowerową pociągiem lub samochodem.
Do przewodnika dołączona jest mapka, na której zaznaczony został przebieg wszystkich szlaków.
Wydawcą przewodnika jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Autorem tras jest Przemysław Supernak - SuperGlob, a zdjęcia wykonał Jarosław Małkowski - Agencja Fotograficzna BankFoto.

Wersja papierowa przewodnika jest dostępna w Departamencie Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu. Wersja elektroniczna znajduje się pod poniższym linkiem oraz w załączniku.

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A