Przebojowy weekend w Opolu i Bruntalu
Już 21 maja (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie on line "Przebojowy weekend w Opolu i Bruntalu" z blogerami prowadzącymi popularne strony i blogi turystyczne.
Atrakcjom historycznym i zabytkom Opola i Bruntala przyjrzeli się blogerzy turystyczni prowadzący blog www.ruszajwdrogę.pl - jeden z największych blogów podróżniczych o Polsce z ponad 500 wpisami o ciekawych miejscach. Każdego roku, począwszy od 2016 roku, docierają średnio do miliona Internautów (UU) zainteresowanych pomysłami na wycieczki po Polsce.
Do współpracy w zakresie miejsc przyjaznych do odwiedzenia przez rodziny z dziećmi zaproszeni zostali blogerzy prowadzący www.wszedobylscy.com – jednego z ciekawszych blogów prezentujących miejsca przyjazne do rodzinnych wyjazdów. W 2018 roku blog został nominowany w kategorii Bloger Roku w konkursie Travelery organizowanym przez National Geographic Traveler. Blog znalazł się również w gronie najbardziej inspirujących blogów według Ogólnopolskiego Badania Podróżników w 2017, a w 2018 roku brał udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów zorganizowanych przez Polską Organizację Turystyczną.
Zaproszony został także Karol Werner, specjalista od turystyki rowerowej, który prowadzi bloga www.kolemsietoczy.pl - jednego z najpopularniejszych blogów i kanałów podróżniczych w Polsce. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w środowisku podróżniczym i twórców internetowych. Blog otrzymał m.in. wyróżnienie główne i specjalne w konkursie na Blog Roku 2013 – przez co został uznany jednym z trzech najlepszych blogów w 2013 roku w kraju. Jest również laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce „Travelery 2017” przyznawanej przez National Geographic, został wyróżniony w srebrnej dziesiątce zestawienia Najbardziej Wpływowych Blogerów 2019 oraz zdobył 1 miejsce w zestawieniu najpopularniejszych wpisów podróżniczych 2017 według National Geographic za wpis o Opolu i Opolszczyźnie. Karol Werner jest również autorem kilku książek – „Kołem się toczy: Przez Kaukaz i Bliski Wschód”, „Twoja Samodzielna Podróż” oraz „Zarabianie na Podróżach”.
Wszyscy blogerzy przygotowali w ramach współpracy z naszym miastem i Bruntalem dwa artykuły dotyczące wraz ze zdjęciami, które zostały opublikowane na ich blogach. Z pobytu w Opolu i Bruntalu ukazywały się na bieżąco relacje z pobytu w obu miastach w mediach społecznościowych. Dodatkowo Karol Werner nakręcił materiał filmowy z ze swojej wizyty studyjnej i opublikował go na You Tube.

Spotkanie będzie transmitowane także na profilu facebook Miasta Opola (w języku polskim) i Miasta Bruntal (w języku czeskim).
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Przebojowy weekend w Opolu i Bruntalu" realizowanym przez Miasto Opole w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Partnerem projektu jest Bruntal, partnerskie miasto Opola.
Fot. Ruszaj w Drogę.
