Maturzyści zatańczą poloneza na opolskim rynku (25 stycznia)

polonez na rynku w Opolu

Miasto Opole wraz z Uniwersytetem Opolskim oraz opolskim oddziałem Gazety Wyborczej zapraszają na 21. Polonez Maturzystów, który odbędzie w samo południe w środę 25 stycznia 2023 roku na rynku w Opolu.

fot. UM Opole

Polonez na rynku to wydarzenie wyjątkowe, które podobno przynosi szczęście na maturze. Jest też okazją do zdobycia niezwykłej pamiątki. Maturzyści wezmą udział w wielkim wspólnym zdjęciu, które zostanie wykonane z ratuszowego okna. Fotografia będzie opublikowana w opolskim wydaniu „Gazety Wyborczej" w dniu 27 stycznia. Wszyscy otrzymają też pamiątkowe certyfikaty!

W tym roku Poloneza poprowadzi Leszek Malec, aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Adriana Adamek, kapitan klubu siatkarskiego Uni Opole.

Tradycyjnie w polonezie wezmą udział: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz prof. dr hab. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Warto przyjść na rynek nieco wcześniej, ponieważ kwadrans przed rozpoczęciem wydarzenia odbędą się konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać bilety do kina Meduza, Teatru Lalki i Aktora, Teatru im. Jana Kochanowskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, podwójne zaproszenie na koncert Organka i koncert zespołu Bluszcz w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Do dyspozycji uczestników imprezy będą rekwizyty do zdjęć, które z pewnością zapewnią maturzystom dobrą zabawę i uatrakcyjnią sesje zdjęciowe.

Patronat nad imprezą objęli: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Partnerami Poloneza Maturzystów są Miasto Opole oraz Uniwersytet Opolski. Patronem medialnym jest Radio Eska Opole.

PROGRAM:

- godz. 11:40 - zbiórka maturzystów – przed schodami do Ratusza
- godz. 11:40 - 11:55 - konkursy z nagrodami oraz próba układu choreograficznego
- godz. 12:00 – zatańczenie uroczystego poloneza
- godz. 12:30/45 - wspólne zdjęcie maturzystów.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events

Źródło: Gazeta Wyborcza oddział Opole