Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Miasto
Kultura

Piknik Powstańczy na zakończenie lata

Tobie Polsko

Prezydent Miasta Opola oraz Dyrektor Instytutu Śląskiego zapraszają w najbliższą sobotę (28 sierpnia) o godzinie 14:00 do Parku 800-lecia na na Piknik Powstańczy na zakończenie lata.

 

 

Plakat

 

Wydarzenie to dedykowane jest 100. rocznicy III Powstania Śląskiego, dlatego wśród atrakcji przygotowano Śląską Strefę Artystyczną, Strefę Warsztatów "Pamiętamy o historii", rekonstrukcje działań powstańczych a także pokaz laserów nawiązujący do wysadzenia mostu kolejowego w trakcie działań powstańczych.

Wśród piknikowych propozycji pojawi się również gra miejska dotycząca III Powstania Śląskiego i akcji plebiscytowej na Górnym Śląsku, do udziału w której zapraszamy całe rodziny. Zwycięscy otrzymają cenne nagrody wręczone przez Prezydenta Miasta.

Zaplanowano również liczne atrakcje sportowe przygotowane przez Centrum Dialogu Obywatelskiego oraz Stowarzyszenie Bieg Opolski. Strefa Zabawy umili czas najmłodszym a po wielu atrakcjach będzie można skorzystać ze Strefy Gastro z pysznym śląskim kołaczem dla wszystkich.

Dane kontaktowe
Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej
ul. Żeromskiego 3
45-053 Opole
77 54 11 421 / 422 / 434 / 451 / 452
Lokalizacja