Opolski Teatr Lalki i Aktora z nagrodami w ogólnopolskim konkursie!

OTLiA budynek, fot. J. Stęplewski

26. Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej okazał się bardzo szczęśliwy dla Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Konkurs miał na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. W tym roku do Konkursu przyjęto 113 spektakli. 19 z nich – z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 – członkowie Komisji Artystycznej nie mieli możliwości obejrzeć i ocenić. Do finału 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zakwalifikowali 11 przedstawień.

Opolski Teatr poradził sobie wyśmienicie i zdobył następujące nagrody:
- Nagroda za Najlepszy Dramat dla Marty Guśniowskiej za teksty: „Kto się boi Pani Eś”, „Wielkie mi Coś” i „Tchórzofretka”
- Wyróżnienie dla Piotra Klimka za muzykę do spektakli „Wielkie mi Coś” i „Rutka”
- Nagroda im. Jana Świderskiego dla Łukasza Bugowskiego za role Najmniejszego Ziarenka Piasku i Wilka I w spektaklu „Wielkie mi Coś”.

Serdecznie gratulujemy!

Wydział Promocji