Opolski Park Sportu oficjalnie otwarty!

Otwarcie Opolskiego Parku Sportu

Zabawa, ruch, a przede wszystkim uśmiech królował podczas otwarcia, w miejscu dawnego Cieplaka, Opolskiego Parku Sportu. Oficjalne otwarcie w niedzielę 30 maja połączono ze sportowym Dniem Dziecka, gdzie przy fantastycznej zabawie, mieszkańcy miasta mogli przetestować nowy obiekt.

Wszystko rozpoczęła minisztafeta, w której pobiegli zawodnicy Odry Opole. Po kilkuset metrach podali pałeczkę prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, który w otoczeniu swoich zastępców, naczelnika sportu oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przekroczył metę.

Na boisku Orlik rywalizowali młodzi piłkarze z klubów z Opola, a na boisku trawiastym były m.in. pokazy capoeiry. Było także wielkie rolkowisko czy pokazy na skate parku.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieści w sobie pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i trybunę. Atrakcją jest umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna (wzorem tych z USA) . Wewnątrz jest też profesjonalna 15-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Fot. Czas na Opole oraz Sportowe Opole

Wydział Promocji