Obwodnica Opola będzie poszerzona

prace, obwodnica

Miasto Opole zawarło umowę z firmą Himmel & Pappesh na budowę dodatkowych pasów Obwodnicy Piastowskiej. Dzięki temu cała obwodnica będzie drogą czteropasmową. Firma ma na to 4 miesiące od podpisania umowy.

Budowa obwodnicy piastowskiej zakończyła się w grudniu 2019 roku. Na odcinku między obwodnicą północną a ulicą Zbożową ma po dwa pasy w każdym kierunku, a od ulicy Zbożowej do ulicy Niemodlińskiej po jednym. Teraz to się jednak zmieni. Dzięki 10 miliom złotych dofinansowania uda się poszerzyć drogę na brakującym fragmencie.

Wszystko będzie przebiegało sprawnie, ponieważ już na etapie budowy obwodnicy przygotowano teren pod jej poszerzenie. Oprócz samej jezdni konieczne będzie wykonanie włączenia poszerzonej drogi w węzeł na ulicy Niemodlińskiej. Prace potrwają do końca sierpnia.

fot. Czas na Opole

Wydział Promocji