Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Miasto
Kultura

Nowe gwiazdy na opolskim Rynku - znamy godziny odsłaniania!

Baner z artystami, którym poświecone są gwiazdy

Sześć nowych gwiazd pojawi się w tym roku w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Gwiazda Krystyny Prońko zostanie uroczyście odsłonięta przez artystkę już w piątek (3.09) o godz. 13:00. Tego samego dnia o godzinie 13.30 rodzina Zbigniewa Wodeckiego uroczyście odsłoni gwiazdę poświęconą temu wybitnemu artyście.
W sobotę (4.09), o godz. 11:00 na rynku pojawi się Jerzy Stuhr, który zasłynął brawurowym wykonaniem piosenki „Śpiewać każdy może” podczas festiwalu w Opolu w 1977 roku. Pół godziny później (11.30) swoją gwiazdę odsłoni Halina Mlynkova. O godzinie 12.30 zapraszamy na odsłonięcie gwiazdy Sławomira Łosowskiego, a po nim o godzinie 13.00 na rynku pojawi się Stan Borys, który 3 września obchodzi swoje 80 urodziny. Artysta z tej okazji specjalnie przylatuje samolotem z Nowego Jorku.
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki powstaje od 2004 roku z inicjatywy Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki we współpracy z Urzędem Miasta Opola. W Alei znajduje się obecnie 69 gwiazd  z brązu poświęconych wybitnym twórcom polskiej muzyki rozrywkowej.

Piątek, 3 września 2021 roku:

  • 13.00 Krystyna Prońko
  • 13:30 Zbigniew Wodecki

Sobota, 4 września 2021

  • 11.00 Jerzy Stuhr
  • 11.30 Halina Mlynkova
  • 12:30 Sławomir Łosowski
  • 13:00 Stan Borys

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja