Mural Krzysztofa Krawczyka odsłonięty!

mural Krawczyk

Mural poświęcony wybitnemu wokaliście można podziwiać na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34 A. Zaprojektował go i wykonał Bruno Neuhamer, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu.

– To jest idea, która fantastycznie uzupełnia to co się dzieją się w Opolu, bo mamy i Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki i Muzeum Polskiej Piosenki, a w dodatku murale to jest ta forma twórczości, która skupia obecnie dużą uwagę także w wymiarze międzynarodowym – podkreślił podczas uroczystości prezydent naszego miasta Arkadiusz Wiśniewski.

– Jestem przekonana że Krzysztof nie spodziewałby się czegoś takiego. Przerosłoby go to… jestem bardzo wdzięczna – mówiła z kolei wyraźnie wzruszona żona muzyka Ewa Krawczyk.

– W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem projekt, to wydawało mi się, że artystę poniosła fantazja, ale potem przypomniałem sobie, że przecież Krzysztof uwielbiał muzykę latino, miał dom na Florydzie i jeździł kamperem. Przekonałem się szybko - wyjaśniał Andrzej Kosmala, menadżer i przyjaciel artysty.

– Fantastyczna praca, bardzo kolorowa, odzwierciedlająca bogate życie bohatera tego muralu. Dla mnie też osobiście wyjątkowa chwila, bo bardzo cenię Krzysztofa Krawczyka jako artystę, lubię jego piosenki, więc cieszę się, że tak Opole go uhonorowało – dodawał prezydent Wiśniewski.

źródło: Czas na Opole

Urząd Miasta Opola