Konkurs na projekt i wykonanie muralu Zbigniewa Wodeckiego

konkurs na mural

Opolska trasa „Muzycznych murali” wzbogaci się o nowe dzieło przedstawiające Zbigniewa Wodeckiego, jednego z najważniejszych artystów związanych z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. A okazja ku temu jest szczególna, ponieważ opolski festiwal obchodzi w tym roku Jubileusz 60-lecia.

Zbigniew Wodecki wylansował wiele przebojów, a wśród nich ,,Zacznij od Bacha”, ,,Izolda” oraz ,,Pszczółkę Maję”, która zapewniła artyście nadzwyczajną popularność i stała się (obok burzy włosów) jego znakiem rozpoznawczym. Regularnie pojawiał się na estradzie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2013 roku podczas 50. edycji  KFPP artystę zaliczono do grona najwybitniejszych osobowości polskiej estrady i uhonorowano tytułem Ikona Festiwalu.

Prezydent Opola zaprasza artystów tworzących murale do udziału w ogólnopolskim konkursie na projekt i wykonanie dzieła przedstawiającego słynnego muzyka.  Zgłoszenia zawierające projekt muralu należy składać lub przesyłać do 30 marca 2023 r. na adres Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. Z laureatem najlepszego projektu wyłonionego przez komisję konkursową zostanie podpisana umowa na wykonanie muralu na kwotę 40 tysięcy złotych.
Wybrany w drodze konkursu mural zostanie namalowany na ścianie kamienicy znajdującej się  na Starym Mieście przy ulicy Krupniczej 4 w Opolu, a jego oficjalne odsłonięcie jest planowane w trakcie czerwcowego festiwalu. Partnerem konkursu jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, a także firma PPG  Deco Polska - właściciel marki Sigma Coatings, która przekaże farby najwyższej jakości do wykonania zwycięskiego projektu.

Wszelkich informacji w sprawie konkursu udziela Wydział Promocji Urzędu Miasta Opola, tel: 77 54 17 518, e-mail: bpatum [dot] opole [dot] pl.

Informacje o opolskiej trasie "Muzycznych murali" znajdują się tutaj: https://www.opole.pl/dla-turysty/atrakcja/muzyczne-murale

Szczegóły konkursu w załącznikach.

Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7