Konkurs na projekt i wykonanie muralu Krzysztofa Krawczyka

baner - konkurs

W Opolu powstaje wyjątkowa trasa turystyczna Muzycznych Murali. Pomysł nawiązuje do tradycji Opola jako Stolicy Polskiej Piosenki oraz twórczości wybitnych muzyków związanych z opolskim festiwalem.

Pierwsze malowidło autorstwa Bruna Neuhamera przedstawia Annę Jantar. Można go podziwiać na budynku przy ul. Rzemieślniczej 80. W tym roku w ramach trasy powstanie kolejny mural, który upamiętni zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka, jednego z największych i najważniejszych artystów polskiej estrady, którego niezwykła kariera trwała z powodzeniem ponad 55 lat.

Prezydent Opola zaprasza artystów tworzących murale do udziału w ogólnopolskim konkursie na projekt i wykonanie dzieła przedstawiającego słynnego muzyka. Zgłoszenia zawierające projekt muralu można składać lub przesyłać do 30 czerwca 2021 r. na adres Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. Z laureatem najlepszego projektu wyłonionego przez komisję konkursową zostanie podpisana umowa na wykonanie muralu na kwotę 40 tysięcy złotych.

Wybrany w drodze konkursu mural zostanie namalowany na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34 A w Opolu, a jego oficjalne odsłonięcie jest planowane podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Konferencja nt. projektu i wykonanie muralu Krzysztofa Krawczyka

Wszelkich informacji udziela Wydział Promocji Urzędu Miasta Opola, tel: 77 54 17 518, e-mail: bpatum [dot] opole [dot] pl.

Szczegóły konkursu w załącznikach.

Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9