1 marca otwarcie akwarium w ZOO Opole!

Akwarium Opole banner

Już w piątek 1 marca o godzinie 11.00 opolski ogród zoologiczny otworzy dla zwiedzających nową atrakcję turystyczną. W pawilonie "Wodny Świat" zobaczycie ryby z całego świata, takie jak rekiny, mureny czy pławikoniki. Nie zabraknie także rodzimych gatunków zamieszkujących rzekę Odrę. Przyjdźcie do ZOO i poczujcie się jak prawdziwa Ryba w wodzie!

Akwarium w ZOO Opole

Nowoczesny budynek akwarium pomieścił siedem zbiorników wodnych o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. W pięciu zbiornikach z wodą słoną zobaczycie między innymi ryby zamieszkujące rafę koralową, a wśród nich popularnego błazenka plamistego czy równie kolorowego wargacza księżycowego.

błazenek

W zbiorniku ławicowym zamieszkały ryby, które poruszają się tak, jakby stanowiły jeden organizm. Należy do nich papużak łuskopłetwy oraz pokolec królewski.

pokolec

W akwarium z rekinami obejrzycie z bliska między innymi żarłacza rafowego, białopłetwego, którego osobniki dorastać mogą nawet do długości 2,6 metra i masy ciała przekraczającej 120 kilogramów!

żarłacz rafowy, białopłetwy

Atrakcją opolskiego ogrodu będzie również zbiornik, w którym zobaczycie z bliska płaszczki karbogłowe. Ich płaskie i szerokie ciało z płetwami piersiowymi przypominającymi skrzydła wyróżnia płaszczki spośród reszty ryb.

płaszczki

W dwóch zbiornikach z wodą słodką obejrzycie ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, między innymi drapieżną Arowanę, która poluje na inne ryby, płazy, gady, a także na ptaki i niewielkie ssaki.

Arowana Srebrna

Przy budynku akwarium powstał także zbiornik zewnętrzny, a w nim szczupaki, sandacze, okonie, jesiotry, brzany, jazie, karasie, karpie, liny i inne krajowe gatunki ryb.

akwarium z rybami z rzeki odry

Od 1 marca opolskie ZOO wydłuża godziny zwiedzania i zaprasza odwiedzających od godz. 9:00 do 16:00. Ogród można zwiedzać jeszcze 1 godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie).

Warto skorzystać z ułatwień i zakupić bilety na stronie www.zoo.opole.pl lub w biletomatach przed wejściem głównym, aby nie stać w kolejkach.

plansza

Akwarium powstało dzięki projektowi "Wodny świat czesko-polskiego pogranicza" w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.

Ogród Zoologiczny Opole
ul. Spacerowa 10