Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu (program)

bane5r

Grudzień to jeden z najbardziej magicznych miesięcy w roku. Wypełniony rodzinnymi spotkaniami, pachnący piernikami i mieniący się pięknymi światełkami. To także niewątpliwie czas Jarmarków Bożonarodzeniowych, tak bardzo przez wszystkich wyczekiwanych.

Opolski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje w sobotę 3 grudnia. Od godzinie 16:00  barwny korowód Mikołajów wyruszy na Rynek spod Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Krakowskiej. W świąteczny nastrój na scenie w rynku wprowadzą nas Jędrzej Skiba i Sonia Hornatkiewicz w koncercie „To właśnie święta”. A o godz. 17:00 Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski uroczyście rozświetli 13-metrową choinkę podarowaną przez mieszkankę Suchego Boru. Otwarciu Jarmarku będą towarzyszyć występy artystyczne i konkursy z nagrodami.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark potrwa do 23 grudnia. Codziennie, w godzinach od 12:00 do 19.00 będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz przysmakami. Dzięki współpracy ze spółką Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. kolejny rok z rzędu w Opolu zagości pięknie oświetlone Koło Młyńskie oraz Mikołajkowa Karuzela z saniami i reniferami. Nie zabraknie także bajkowej karuzeli weneckiej dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Koło Młyńskie i karuzele czynne będą za niewielką opłatą, codziennie w godzinach 13:00 – 21:00.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Nowością Jarmarku będzie pięknie oświetlony Wiatrak Bożonarodzeniowy wysoki na 12 metrów wypełniony aromatycznymi grzańcami i jarmarkowymi kubeczkami. Już z daleka będzie zapraszać gości do wspólnego kolędowania. Na opolskim Rynku nie mogło także zabraknąć bajkowych domków, które zadebiutowały w zeszłym. Zachwyciły dzieci i dorosłych baśniami Hansa Christiana Andersena. Scenografia tych wyjątkowych domków została zaprojektowana przez opolskich plastyków: Karolinę Procajło, Andrzeja Czyczyłę oraz Andrzeja Sznejwejsa. Przez cały okres trwania Jarmarku rozbrzmiewać będą kolędy i świąteczne melodie. Partnerami opolskiego Jarmarku jest Zakład Komunalny oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego:

SOBOTA 3.12.2022

16:00 Marsz Mikołajów (Start przy CAS na ulicy Krakowskiej)

16:00 Flash mob - wspólne śpiewanie utworu "Last Christmas" (Rynek)

16:10 „To właśnie Święta” Koncert Jędrzeja Skiby i Soni Hornatkiewicz (Rynek)

17:00 Oficjalne rozświetlenie choinki z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim (Rynek)

17:10 Finał Marszu Mikołajów – konkursy, koncerty, występy artystyczne (Rynek)

NIEDZIELA 4.12.2022

12:00 – 17.00 Gra Miejska MonOPOliści

12:00 – 17.00 Akcja zostań św. Mikołajem. Oddaj Krew z radiem Doxa

12:00 – 14:00 Akcja Charytatywna na rzecz Antosia Sobeckiego. Wystąpią: BR dee jay’s, Zespół Tykne Cierchenia, Damian Majewski, Kinga Wojtynowska, Zespół Romano Kheliben z Wiesławem Jaśkowiak

14:00 – 15:30 Rada Kobiet Miasta Opola – quiz z nagrodami, otwarta Szafa, zdjęcia z Kobietą Aniołem