Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Natura

Jak prawidłowo segregować odpady - spotkania edukacyjne

kubły na śmieci

Miasto Opole przy współudziale firmy Remondis Opole Sp. z o.o. organizuje dla mieszkańców bezpłatne spotkania edukacyjne poświęcone zagadnieniom zasad segregacji odpadów komunalnych.

Celem akcji jest maksymalna mobilizacja opolan do prawidłowego sortowania odpadów, które pomoże miastu osiągnąć wymagany prawem poziom recyklingu odpadów. W przeciwnym razie miastu grożą sankcje.

Najbliższe spotkanie edukacyjne odbędzie się w dniu 30 maja 2023 r. (wtorek) w godzinach 16.00 – 18.00 w Sali 105 w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola ul. Damrota 1.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną następujące tematy:

- Dlaczego tak ważna jest segregacja odpadów „u źródła” a nie wystarczy wybudowanie wydajnej sortowni?
- Segregacja odpadów komunalnych opakowaniowych – dlaczego warto i co dalej dzieje się z oddzielnie zebranymi odpadami?
- Tajemnicze bioodpady – czy na pewno wiemy co i jak wrzucać do pojemników?
- Odpady gabarytowe i poremontowe – gdzie i kiedy się ich pozbywać; możliwości korzystania  z PSZOK-ów.
- Gospodarka cyrkularna – a może już w naszych gospodarstwach domowych? Jak zapobiegać powstawaniu odpadów.

Biuro Nadzoru Odbioru Odpadów Komunalnych
Plac Wolności 7-8 (II p.)
77 44 13 237 / 77 44 38 732