Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Miasto
Kultura

III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych

Kobieta śpiewająca

W dniach od 19 do 21 września 2023 r. Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w naszym mieście III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023. Do Przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z terenu całej Polski. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 20 września br. w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w godzinach od 17:00 do 20:00 – wstęp wolny. Spośród nadesłanych zgłoszeń, do koncertu zostało wybranych 15 wykonawców (wokalistek/wokalistów), których wyłoniła profesjonalna Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Wybór był bardzo trudny, ponieważ nadesłano wiele nagrań na wysokim i bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Osoby na scenie

W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy otrzymają cenne nagrody finansowe i rzeczowe – I, II i III miejsce. Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia finansowe i wiele innych nagród.

Warto wspomnieć, ze w skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki w naszym mieście, wejdą:

Elżbieta Zapendowska – krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i osobowość telewizyjna. Przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu;
Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Przemysław Neumann – dr hab., profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1 września 2015 r. dyrektor Filharmonii Opolskiej.

Laureaci

Wydarzenie jest dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz przez Miasto Opole. III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023 został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Prezydenta Miasta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego, jak również Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Opisywane wydarzenie zostało również objęte patronatem medialnym przez regionalne media opolskie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola na koncert finałowy III Ogólnopolski Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023, który zapowiada się bardzo interesująco i na pewno dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć artystycznych.

Włodzimierz Ożga

baner wydarzenia

 

Załączniki
jpg Plakat
Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja