II Opolski Rajd Rowerowy w ten weekend

Rajd rowerowy

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski zaprasza wszystkich mieszkańców na II Opolski Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Plakat rajd

W niedzielę 19 września (niedziela) o godzinie 11:00 na ulicy Krapkowickiej przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka wyruszy peleton na czele z Panem Prezydentem.

Całe wydarzenie ma na celu promocję transportu zbiorowego, rowerów i wszystkiego co ma charakter ekologiczny w kontekście poruszania się – tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski. – Będzie bezpiecznie, bo ruch samochodowy na trasie, po której poruszał się będzie rajd, zostanie wyłączony – zauważa.

Trasa obejmować będzie kolejno ulice takie jak: Spychalskiego, Katedralna, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimska, Dubois, Targowa, Damrota, Krakowska, Korfantego, Piastowska oraz ponownie Spychalskiego i Krapkowicka.

Możliwość przejechania na rowerach głównymi ulicami miasta na pewno będzie frajdą dla wszystkich. Rajd to jedno, a drugie to fakt, iż później także szykuje się świetna zabawa pod postacią miejskiego festynu – zauważa Marcin Sagan, naczelnik Wydziału Sportu.

Na mecie w Parku 800-lecia planowany jest Piknik Sportowo - Rekreacyjny z licznymi atrakcjami jak m.in. strefy sportowe, konkursy z nagrodami, animacje, food trucki i wiele innych. Impreza potrwa do godziny 16:00.

trasa przejazdu

Plakat w załączeniu.

Program Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16 – 22.09.2021r.) i Europejskiego Dnia bez Samochodu (w Opolu obchodzony 19.09.2021r.):

16.09.2021r. – apel Prezydenta Miasta do mieszkańców Opola

Zwiedzanie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Opolu (klasy I, PSP15 w Opolu) wraz z prelekcjami, jak bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej.
Warsztaty, prelekcje i pokazy rowerowe organizowane przez UKS Trolik i WORD Opole w PSP5 w Opolu.
Kampania edukacyjna Straży Miejskiej w Opolu w szkołach podstawowych w zakresie bezpieczeństwa poruszania się dzieci ulicami.

17.09.2021r.

Darmowe piątki w autobusach MZK - bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej (konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość lub potwierdzenie tożsamości przy pomocy aplikacji mObywatel oraz dowodu rejestracyjnego lub okazanie danych z usługi mPojazd w aplikacji mObywatel, samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, z ważnym badaniem technicznym. Jeden dowód rejestracyjny upoważnia do przejazdu jedną osobę.

19.09.2021r. – Europejski Dzień bez Samochodu – Park 800 lecia

II Opolski Rajd Rowerowy z Prezydentem Miasta Opola-przejazd ulicami Opola, start godz. 11.00
Piknik Rodzinny z konkursami i nagrodami na terenie Parku 800-lecia, godz. 11.00 – 16.00

20.09.2021r.

21.09.2021r.

Turniej sprawnościowy Straży Miejskiej w Opolu – Bezpieczny rowerzysta – Miasteczko rowerowe w Parku AK oraz turniej wiedzy niezbędnej do zdania karty rowerowej.

22.09.2021r.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu-konieczne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość lub potwierdzenie tożsamości przy pomocy aplikacji mObywatel oraz dowodu rejestracyjnego lub okazanie danych z usługi mPojazd w aplikacji mObywatel, samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, z ważnym badaniem technicznym. Jeden dowód rejestracyjny upoważnia do przejazdu jedną osobę.

Darmowe korzystanie z wypożyczalni miejskich rowerów (środki pobrane z kont w aplikacji Geovelo Opole w dniu 22.09.2021r. będą zwrócone użytkownikom systemu na konta w aplikacji w dniu następnym).

Wszystkie wydarzenia  organizowane z zachowaniem rygoru sanitarnego.

jpg Plakat
Wydział Sportu
ul. Piastowska 17 (6 piętro)
77 44 55 930 / 931 / 932