Gwardia powalczy o pierwsze zwycięstwo

Zespół Gwardii Opole

Już w niedzielę Gwardia Opole rozegra swój pierwszy mecz w Opolu w ramach fazy grupowej Pucharu EHF. Podopieczni Rafała Kuptela w pierwszym meczu co prawda musieli uznać wyższość Melsungen, ale pokazała się ze świetnej strony. Teraz w Stegu Arenie podejmie Bjjeringbro-Silkeborg.

- Weszliśmy w ten mecz zestresowani - przyznał po spotkaniu w Niemczech najlepszy strzelec naszego zespołu, Patryk Mauer. - Było to widać po naszej grze, bo zupełnie się ona nie układała, a dodatkowo kilkukrotnie zostaliśmy wybronieni przez bramkarza drużyny przeciwnej. Później ta gra zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej. Uwierzyliśmy w siebie, w związku z czym sytuacje do zdobywania bramek zaczęły się pojawiać. U siebie chcemy zagrać zdecydowanie lepiej, przeanalizować przeciwnika jeszcze dokładniej i wygrać - dodał.

Do niedzielnego meczu, który rozpocznie się o 19:00, Gwardziści podejdą po bardzo ważnym zwycięstwie z MMTS-em Kwidzyn. To właśnie z tą ekipą nasz zespół rywalizował w maju o brązowy medal mistrzostw Polski, ostatecznie zwyciężając w tej pasjonującej rywalizacji. W środę było podobnie i mamy nadzieję, że szczypiorniści prowadzeni przez Rafała Kuptela przedłużą swoją serię zwycięstw do dwóch, notując także pierwszą wygraną w fazie grupowej Pucharu EHF.

Bilety na to spotkanie można kupić tutaj -> KLIK.

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek-Ratusz