Festiwal „Open Opole" w pierwszy weekend sierpnia

Artyści cyrkowi na stawku zamkowym

Opole jak przystało na festiwalowe miasto zaprasza na kolejną odsłonę letniego festiwalu teatrów ulicznych, która odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia 2023 r. na opolskiej starówce oraz w kilku miejskich przestrzeniach: na Placu Wolności, schodach przed Kościołem „na Górce”, Rynku i Małym Rynku, Placu Sebastiana – w każdym z tych miejsc może pojawić się jedno ze Zdarzeń, które w tym roku dodatkowo wędrują po starówce wraz z Widzami...
Artyści zaprezentują Zdarzenia artystyczne dla publiczności w każdym wieku. W programie pojawią się różnorodne pod względem tematu, rozmiaru oraz formy wydarzenia artystyczne, między innymi: teatr lalkowy – dla najmłodszych i dla starszych („Noe” w wykonaniu Walny-Teatr), sięgające do estetyki Nowego Cyrku... Cyrkowe (a jakże) Miasteczko Frikart, Cyrkowa Orkiestra, niedzielne Cyrkolekcje, prowadzone przez Pana Pedrro... czy też popis akrobatyki na „chinese pole” włoskiego zespołu Duo Flosh... (sobota i niedziela).
Czeka nas, ponadto inscenizowany spacer w hołdzie Rzece Odrze z udziałem widzów/współtwórców nawiązujący do Opolskich Legend Miejskich (Teatr A Gliwice i „Rzecznik Rzek – wodewil opolski”), a później plenerowy „spektakl o miłości” - „Miłość! - wyprzedaże”. Żeniąc ogień z wodą, zabiegając o pamięć opolskiego Wodnika w sobotni wieczór na schodach Kościoła „na Górce” pojawi się również Teatr Ognia Mantikora.
Za artystyczną stronę projektu odpowiada Stowarzyszenie Kulturalne Pro – Scenium, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Miasta Opola. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Opola.

V FESTIWAL ZDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH - PROGRAM:

SOBOTA 05.08.23 r.

Cyrkowe Miasteczko Frikart
Pl.Wolności g.12:00 – 17:00 Familijnie – sztuka Nowego Cyrku dla każdego

Cyrkowa Orkiestra
Rynek - Start g.15:00; 16:00, 17:00 Familijnie – paradnie po starówce

Noe
Walny-Teatr
Pl.Wolności g.18:00 Familijnie – teatr przedmiotu

Cabaret Zuzzurellone show
Duo Flosh (IT)

Pl.Wolności g.19:00 Familijnie – akrobacje na „chinese pole” przy współpracy z ANAP  (ASSOCIAZIONE NAZIONALE