Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Miasto
Biznes

Nowa fabryka Danone za 230 milionów w Opolu

Budynek zakładu Nutricia z lotu ptaka

Rozpoczęła się duża inwestycja Nutricii i Danone. Już w kwietniu 2025 roku w naszym mieście, uruchomiona będzie pierwsza produkcja nowego, specjalistycznego produktu z przeznaczeniem medycznym w innowatorskiej butelce. Poza korzyściami dla miasta w postaci nowych miejsc pracy i rozwoju, jest to też wyróżnienie dla całej Opolszczyzny.

– To nowa część inwestycji za 230 mln zł w Opolu, która będzie dotyczyła specjalistycznego żywienia, również szpitalnego – powiedział, cytowany przez PAP, podczas konferencji na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

Produkująca na cały świat odżywki dziecięce Nutricia jest strategiczną w Europie fabryką grupy spółek Danone. Produkcja grupy Danone jest eksportowana w około 80 procentach.

Cała nasza produkcja wytwarzana jest w Polsce, mamy 7 fabryk, wykorzystujemy lokalne zasoby, talenty i dostawców. Obliczyliśmy, że wytwarzamy 3,6 mld zł wartości dodane dla naszej gospodarki – powiedział w Karpaczu, cytowany przez Portal Samorządowy, dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce Paweł Piątek.

Nutricia od lat konsekwentnie działa również na rzecz zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. To właśnie z myślą o najmłodszych konsumentach powstał zainicjowany przez Fundację Nutricia program 1000 pierwszych dni dla zdrowia. Jego celem jest edukacja na temat roli żywienia na wczesnych etapach życia człowieka oraz budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Firma oferuje wartościową żywność, która powstaje przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naturalnych.

Źródło: Czas na Opole

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja