Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Miasto
Kultura

Gwiazdy na Drum Feście w Opolu. Lista koncertów

Zdjęcie ze zbiorów Drum Fest

Tegoroczna 28. edycja "Grum Festu" potrwa do 26 listopada 2023 roku, oferując koncerty, warsztaty i konkursy międzynarodowe. W tym roku do Opola zawitają m.in. Ray Wilson, Stickmen, Ian Paice & Purpendicular, Animals & Friends, Viva Santana, Russell Gilbrook, Jose Aponte Trio, Bernard Maseli, Moribaya i inni. Nawet bardzo wymagający słuchacz znajdzie tu coś dla siebie, bo na Drum Fest można posłuchać niemal każdej muzyki – od klasyki, przez jazz, funk, reggae aż po rock czy metal. Sprawdźcie, co przed nami.

 

Animals & Friends

 

Fot. Drum Fest

 

Po The Beatles, The Animals był drugim brytyjskim zespołem, który znalazł się na szczycie amerykańskich list przebojów, z legendarną, sprzedającą się z milionach egzemplarzy balladą „House of The Rising Sun”. Ponad dwadzieścia hitów znalazło się w top10 w różnych częściach całego świata. Tylko w Wielkiej Brytanii zespół osiągnął 12 pierwszych miejsc na liście przebojów. The Animals są przełomowym zespołem z gatunku Rhythm & Blues’a, nieustająco cieszą się wielkim uznaniem na arenie międzynarodowej.
Obecnie w skład zespołu wchodzą oryginalni członkowie Animals John Steel oraz Danny Handley, Roberto Ruiz i Barney (Boogie) Williams.
W Opolu zagrają 16.11.2023 r. w Sali Koncertowej PSM o godzinie 19:00
 

Moribaya

 

Fot. Drum Fest

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu. Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu.
W Opolu zagrają 19.11.2023 r. w Sali Koncertowej PSM o godzinie 18:00.

 

Ray Wilson

Fot. Drum Fest

 

Ray Wilson jest znany w świecie muzycznym jako wyjątkowy piosenkarz/autor tekstów i jest ceniony za swoją charyzmatyczną prezencję sceniczną. Członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut. Od 1996 do 1999 wokalista i autor tekstów dla Genesis – jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów rock’n’rolla w historii. Wspólnie nagrana z zespołem Genesis płyta „…Calling All Stations…” do dziś cieszy się ogromną popularnością i uznawana jest za jedną z najlepszych płyt w dyskografii grupy.
W Opolu zagra 22.11.2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym o godzinie 19:00.
 

Stick Men

 

Fot. Drum Fest

 

Stick Men to amerykańska grupa muzyczna utworzona w 2008 roku przez uznanych muzyków rockowych – Tony'ego Levina (Chapman stick), Pata Mastelotto (perkusja, elektronika) – związanych z grupą King Crimson oraz młodego wirtuoza instrumentu Michaela Berniera (Chapman stick). Trudno jednoznacznie zdefiniować styl muzyczny prezentowany przez grupę, na który składa się: awangarda, rock, muzyka eksperymentalna, post rock, jazz, rock psychodeliczny. W pierwszej części koncertu wystąpi zespół FREN.
W Opolu zagrają 24.11.2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym o godzinie 19:00.
 

Ian Paice & Purpendicular

 

Fot. Drum Fest

 

Ian Paice to jedyny członek zespołu Deep Purple, który grał we wszystkich wcieleniach grupy (1968–76, 1984–). Purpendicular to zespół, który gra Deep Purple w najlepszym wydaniu, najbliższym oryginałowi. Podczas ich koncertu usłyszycie wszystko: od hitów DP, przez mniej znane piosenki, po utwory, których Deep Purple razem z Ian'em Gillanem nigdy nie wykonają na swoich koncertach. W pierwszej częsci wydarzenia wystąpi zespół TSA MNK. Purpendicular został założony w październiku 2007 roku przez irlandzkiego piosenkarza Robby'ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzystę Joe Doblhofera. Oryginalny perkusista Deep Purple, Ian Paice, grał z zespołem podczas ich pierwszej europejskiej trasy koncertowej.
W Opolu zagrają 25.11.2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym o godzinie 19:00.

 

VIVA SANTANA

 

Fot. Drum Fest

 

VIVA SANTANA! to program, który od pierwszych dźwięków porywa publiczność w niezwykłą podróż od lat 60-tych i klimatu festiwalu Woodstock do współczesności! Leszek Cichoński i Jose Torres z zespołem zagrają największe przeboje Carlosa Santany i kilka innych utworów muzycznych będących totalną niespodzianką. Ponieważ trudno oddać klimat muzyki Santany bez brzmienia bongosów i kong, Leszek Cichoński zaprosił do projektu znakomitego perkusistę Jose Torresa. Usłyszymy na koncercie słynne ,,Black Magic Woman'', ,,Moon Flower'' czy ,,Smooth''
W Opolu zagrają 26.11.2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym o godzinie 18:00.

 

Bilety na wydarzenia w ramach Drum Fest można zakupić na stronie: www.ebilet.pl oraz w sklepie muzycznym Ragtime w Opolu.

Opracowała Aleksandra Śmierzyńska
Fot. archiwum organizatora

 

Tagi
Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
77 54 17 518 / 525
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja