Natura

Dotacje do wymiany pieców na ekologiczne (nabór wniosków)

fot. M. Kokot

Prezydent Miasta Opola ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych ze środków budżetu Miasta Opola w ramach programu „Programu czyste powietrze – oddech dla Opola” na zadania zaplanowane do realizacji w roku 2023.

Od dnia 17 stycznia do dnia 28 lipca 2023 roku lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w budżecie Miasta Opola na 2023 rok na realizację Programu, osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji mogą składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na zmianę ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne w lokalu lub budynku poprzez:

1)  podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z przyłączem,
2)  kocioł gazowy kondensacyjny (gaz ziemny)/kocioł gazowy kondensacyjny (gaz ziemny) wraz z instalacją,
3)  ogrzewanie elektryczne,
4)  kocioł olejowy kondensacyjny,
5)  pompę ciepła powietrze/ powietrze, pompę ciepła powietrze/ woda, pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej lub gruntową pompę ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej;
6)  kocioł na pellet drzewny/kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie lub kocioł zgazowujący drewno spełniający minimum standard emisyjny zgodny z ekoprojektem, jeżeli korzystanie z tego typu sposobu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w przypadku realizacji zadania na terenie objętym planem.

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Biurze Obsługi Obywatela Urzędu Miasta Opola, Rynek 1A (parter) lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, Plac Wolności 7-8 lub przesłać na adres: Urząd Miasta Opola, Rynek 1A, 45-015 Opole lub elektronicznie za pośrednictwem aplikacji eKOGRANT dostępnej na stronie: www.wymianakotla.opole.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola - tel. 77 54 11 375, 77 45 11 910.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.niskaemisjaopole.pl/dofinansowania-na-ekologiczne-ogrzewanie/dotacje-celowe

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Pl. Wolności 7-8 / ul. Krawiecka 13