Centrum Usług Publicznych już otwarte!

Fot. Czas na Opole

W budynku CUP znalazły się lub znajdą te wydziału urzędu miasta, które obsługują największą liczbę mieszkańców. 15 maja prezydent Arkadiusz Wiśniewski oficjalnie otworzył obiekt.

Centrum Usług Publicznych przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego 1 to komfortowy budynek o powierzchni przekraczającej 14 tys. m2. Obiekt ma pięć pięter – jedno podziemne oraz cztery nadziemne.

Ostatecznie do połowy czerwca do nowej siedziby przeniesie się sześć Wydziałów Urzędu Miasta oraz trzy jednostki podległe: Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Lokalowy, Miejski Zarząd Dróg, Wydział Zarządzania Kryzysowego oraz dwa referaty Wydziału Spraw Obywatelskich: Referat ewidencji ludności, dowodów osobistych oraz działalności gospodarczej oraz Referat komunikacji, a także Wydział Polityki Społecznej.

Ponadto do CUP przeniesie się Urząd Stanu Cywilnego (18.05), a w Ratuszu pozostanie tylko sala ślubów. W CUP znajdzie się także Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, które przeniesione zostanie jako jedno z ostatnich około 14 czerwca.

Łącznie w nowym budynku będzie pracować około 300 osób z urzędu miasta i jednostek mu podległych.

Warto wspomnieć, że do „nowego ratusza” kursować będą autobusy linii nr 3 MZK.

Szczegółowy harmonogram oraz kontakt do poszczególnych wydziałów:

tabela

Urząd Miasta Opola