Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Komunikaty
Miasto

Budżet Opola w 2024 roku. Najważniejsze inwestycje w mieście

Fot. Paweł Szpala

Prezydent Opola zaprezentował projekt budżetu miasta na 2024 rok. Według przewidywań wydatki miasta wyniosą ponad 1,5 miliarda złotych, w tym ponad 240 milionów zaplanowano na inwestycje. Jeśli chodzi o deficyt, to ten wyniesie ponad 162 miliony złotych. Przedstawiamy najważniejsze wydatki inwestycyjne w przyszłorocznym budżecie.

Budowa Stadionu – obiekt pomieści 11,5 tys. widzów. Prace ruszyły wiosną 2022 roku. Jego koszt po stronie miasta to 159 mln zł. W 2024 roku zostanie przekazane 41 milionów złotych do Zakładu Komunalnego na dokończenie budowy stadionu.

 

stadion

 

Elektromobilność: Zakup za 34 mln zł kolejnych autobusów elektrycznych do transportu publicznego.

 

autobus elektryczny

 

 

Rozbudowa infrastruktury drogowej: Kontynuacja rozbudowy i budowa nowych i ważnych dróg w mieście, takich jak ul. Krapkowicka. Łącznie w 2024 miasto wyda na drogi 22 mln zł.

 

Ul. Krapkowicka

 

Budowa Domu Pomocy Społecznej w Opolu: Dokończenie za 20 mln zł budowy Domu Pomocy Społecznej w Szczepanowicach, z planowanym otwarciem w kwietniu (cała inwestycja to 50 mln zł).

 

DPS

 

 

Budowa Centrum Umiejętności: Rozpoczęcie za 14,5 mln zł budowy BCU, czyli Branżowego Centrum Umiejętności, skupiającego się na szkoleniach z zakresu samochodów elektrycznych i innych dziedzin.

 

wizualizacja

 

Budowa boisk: Nowe boiska pojawią się przy ZSP nr 2, ZSZ im. S. Staszica, LO nr 9 i PSP nr 26 – łącznie na nowe boiska miasto wyda ok. 11 mln zł.

 

Boisko

   

Termomodernizacja PSP nr 29: Realizacja termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 za 5,5 mln zł.

 

PSP nr 29

   

Remont placów zabaw przy szkołach: Program rewitalizacji placów zabaw przy szkołach podstawowych i przedszkolach, obejmujący remonty istniejących obiektów. Na ten cel przewidziano 2,5 mln zł.

 

Plac Zabaw w Parku 800-lecia

   

Przebudowa fontanny na Stawku Zamkowym: Przebudowa za 2,5 mln zł fontanny multimedialnej, z modernizacją infrastruktury, aby zapewnić nową atrakcję turystyczną Opola.

 

Fontanna - budowa

   

Budowa parku wodnego na osiedlu im. Armii Krajowej: Za 0,5 mln zł powstanie pierwszy taki wodny plac zabaw na osiedlu w Opolu.

 

akwapark

 

 

W załączeniu prezentacja budżetu na 2024 rok.

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
77 54 17 518 / 525
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja