Mecze biało-czerwonych na ogromnym ekranie w Opolu!

ekran

Już w listopadzie rozpoczną się w Katarze piłkarskie mistrzostwa świata. Opolanie mecze reprezentacji Polski będą mogli obejrzeć w specjalnej strefie kibica w Stegu Arenie.

Przyzwyczailiśmy się już w naszym mieście, że spotkania Polaków na ostatnich wielkich imprezach piłkarskich oglądamy wspólnie na dużych ekranach – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka sportu i Rekreacji Marcin Sabat. – Nie inaczej będzie tym razem. Już teraz zapraszamy na spotkania reprezentacji prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza do największej hali w mieście.

W przeszłości mecze Polaków mogliśmy oglądać w Amfiteatrze, na Małym Rynku czy też podczas mundialu w 2018 roku w Stegu Arenie. Teraz zmagania biało - czerwonych w hali przy ul. Oleskiej obejrzymy na ogromnym ekranie. Ma on wymiary aż 16 na 8 metrów i należy do Zakładu Komunalnego. Był on wykorzystywany w 2020 roku podczas utworzonego obok Centrum Wystawienniczo - Kongresowego kina samochodowego. Dla wyobrażenia, jak duży jest to rozmiar warto podać, że ekran ma przekątną nieco ponad 700 cali. Teraz zestawmy to z telewizorami, które mamy w domach (zazwyczaj w granicach 30 - 60 cali), by uzmysłowić sobie jak wielki jest to ekran. To właśnie Zakład Komunalny obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta jest organizatorem Strefy.

baner

Wejście do Stegu Areny będzie bezpłatne. Trzeba będzie jednak przed wejściem odebrać specjalny darmowy bilet. Bramy hali zostaną otwarte na godzinę przed każdym meczem, a w środku będzie przygotowanych około 2 tyś miejsc dla widzów.

Przypomnijmy, że Polacy w fazie grupowej zagrają z:

- Meksykiem (wtorek 22 listopada, godz. 16:00),
- Arabią Saudyjską (sobota 26 listopada, godz. 14:00)
- Argentyną (środa 30 listopada, godz. 20:00).

link do wydarzenia: www.facebook.com/events

Wydział Sportu
ul. Piastowska 17 (6 piętro)
77 44 55 930 / 931 / 932