Koronawirus

Akcja #CityWillWait laureatem międzynarodowego konkursu

WillWait baner

Akcja promocyjna #CityWillWait została wyróżniona w kategorii Kultura i Turystyka w Konkursie Dobrych Praktyk, przeprowadzonym w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020. Wspólna akcja 13 miast, w tym Opola, była zainicjowana przez Gdańską Organizację Turystyczną i skierowana do turystów krajowych i zagranicznych.

Jury doceniło fakt, że celem akcji było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w czasie kwarantanny, wsparcie lokalnej branży turystycznej polskich miast i wzajemne promowanie oferty turystycznej miast, które włączyły się w inicjatywę. Akcja #CityWillWait uzyskała szeroki zasięg zarówno w Polsce, jak i na świecie, była promowana przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślono też, jak istotna była współpraca pomiędzy miastami i fakt, że udział w akcji wzięło łącznie aż 13 z nich. Opole realizowało kampanię w mediach społecznościowych i na stronie www.opole.pl, promując atrakcje turystyczne, trasy oraz znane i lubiane miejsca, które mogą zainteresować turystów z innych miast Polski.

baner

Tegoroczna edycja konkursu skierowana była do tych, którzy mogą pochwalić się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań, wdrożonych, aby sprostać wyzwaniom w czasie pandemii COVID-19. Organizatorzy otrzymali 49 praktyk z następujących krajów: Autonomia Palestyńska, Gruzja, Hiszpania, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Turcja, Ukraina. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: samorząd, kultura i turystyka, edukacja, pomoc społeczna oraz przedsiębiorczość. W każdej z kategorii Komisja Konkursowa wybrała też 3 laureatów, jednym z nich była właśnie inicjatywa  #CityWillWait.

Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9